Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Černá Voda, Velká Kraš

* Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc září 2019

Vydáno dne 06. 09. 2019

cernosi.jpgModleme se za bohaté plody pastorační cesty papeže Františka do Afriky a za požehnání pro nově jmenované kardinály.
Mosambik, Madagaskar a Mauricius jsou tři africké země, které papež v těchto dnech navštěvuje. Před odjezdem poprosil o naléhavou modlitbu za duchovní plody této jeho apoštolské cesty. Kardinál státní sekretář Pietro Parolin upozornil na tři záměry, který papež s touto cestou spojuje: mírové soužití na kontinentu, který je zmítán válečnými konflikty, péče o životní prostředí, které je v Africe ničeno nadnárodními firmami a prohlubování kultury setkávání. V Mozambiku je téměř 8 milionů katolíků (30%) obyvatelstva. Tato bývalá portugalská kolonie má v současnosti 12 diecézí, 343 farností, 682 kněží a 599 seminaristů.


| Zdroj: Pavel Ramík, kancléř BOO | Informační e-mailVytisknout článek

* Pozvání na 24. POUŤ NÁRODŮ na Mariahilf

Vydáno dne 06. 09. 2019

henkes.pngV sobotu 21.9.2019 se koná na Mariahilf (Zlaté Hory) 24.POUŤ NÁRODŮ, při které budeme děkovat za blahořečení P. Richarda Henkese, SAC. Od 9:30 hod. se koná přivítání poutníků a pobožnost křížové cesty s blahoslaveným P. Richardem Henkesem, SAC. V 11:00 hod. následuje slavnostní mše svatá, kterou celebrují Mons. František Václav Lobkowicz, biskup ostravsko-opavský, Rudolf Pierskala, pomocný biskup opolský, Ulrich Neymeyr, biskup diecéze Erfurt a ostatní kněží.

Bližší informace na plakátku viz. níže| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Po Vidnavě, Kobylé, Bernarticích už čtvrtá venkovní vitrína u kostela Panny Marie v Černé Vodě

Vydáno dne 29. 08. 2019

cvoda.jpgOtec Miroslav zakoupil pro farnost Černou Vodu novou venkovní vitrínu (9xA4). Poděkování patří místnímu obecnímu úřadu a panu starostovi Zdeňkovi Beťákovi, který z obecních zdrojů zajistil stojany, které byly u hlavního vchodu kostela a v blízkosti hřbitova upevněny na novou vitrínu a zabetonovány do země. Turisté, návštěvníci i místní občané se tak dočtou o historii, naleznou aktuální ohlášky, plakátky, pozvánky, ale i kontakt na farní úřad Vidnavu, která farnost Černou Vodu spravuje exkurendo. O obsah vitríny se bude starat paní kostelnice Marie Kalábová.| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Provokuje, motivuje, vyzývá (k výročí sv. Melichara Grodeckého)

Vydáno dne 26. 08. 2019

bible.gifSvatí církve nejsou trofeje, které se ukládají na poličce nebo na oltáři. Svatí církve nemáme ani proto, abychom je jen obdivovali, ctili nebo chválili. Svatí jsou osoby žijící ve společenství církve, jsou s námi, doprovázejí nás. Krásně zní slova sv. Pavla, se kterými se obracel na společenství věřících, mluvil ke svatým církve. Svatí církve jsou osoby, které jsou v posvěcující lásce blízko Boha. Svatý Melichar nám nyní vychází vstříc právě jako jeden z těchto svatých.


| Zdroj: Biskupství ostravsko-opavské | Informační e-mailVytisknout článek

* Němečtí rodáci v Černé Vodě

Vydáno dne 21. 08. 2019

msesv.jpgMše svatá v Černé Vodě bude výjimečně v neděli 25.8.2019. Do Černé Vody přijedou němečtí rodáci. Mši svatou, která začíná v 9:30 hodin v kostele Panny Marie, bude celebrovat P. Mgr. Miroslav Kadlec. V Kobylé bude mše svatá v neděli 25.8.2019 v 8:00 hodin ráno a v sobotu 24.8.2019 bude mše svatá v Bernarticích v 15:00 hodin a ve Vidnavě v 16:30 hodin.

Farníci z Černé Vody všechny srdečně zvou.| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Nová kanalizace na farní zahradě ve Vidnavě

Vydáno dne 18. 08. 2019

faravidnava.jpgOd úterního 13. srpna 2019 začala na farní zahradě obnova kanalizace, kterou financuje Město Vidnava. Předmětná kanalizace je již v havarijním stavu  z důvodu stáří (90 let). Tato kanalizace bude nahrazena kanalizací novou z trub PVC DN 250. Práce zajišťuje firma AQUA stop v.o.s. Bruntál. Ke kanalizaci bude připojena fara. Při mši svaté jsme Pánu Bohu děkovali. Vždyť na připojení fary na kanalizaci už byl nejvyšší čas. 


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc srpen 2019

Vydáno dne 12. 08. 2019

bible_ruz.jpgModleme se, ať je znovu objevována krása a důležitost služebného kněžství v současné společnosti
Bezpočet kněží přetváří svůj život v dílo milosti. Navíc podle slov papeže Františka jsou „v nemálo regionech vystavováni posměchu a obviňováni ze zločinů, jež nespáchali.“ Potřebují modlitby celého věřícího lidu  a také musí najít „ve svém biskupovi staršího bratra a otce, který je bude v těchto těžkých časech na jejich cestě  povzbuzovat, podněcovat a podporovat.“ Rostoucí důvěra mezi knězem a biskupem je jeden z nejdůležitějších podob stálé formace.
„Je potěšující, že jsou kněží, kteří vidí a znají utrpení“ jednotlivých obětí, které se dotýkají celého Božího lidu. Je ale i velký počet kněží, kteří se „mobilizují, hledají slova a stezky naděje.“


| Zdroj: Pavel Ramík, kancléř BOO | Informační e-mailVytisknout článek

* Jednání farního úřadu, biskupství ostravsko-opavského a městského úřadu ve Vidnavě

Vydáno dne 07. 08. 2019

faravidnava.jpgPo předávce farností Supíkovice, Velké Kunětice, Staré Červené Vody přijeli na faru do Vidnavy z majetkového oddělení Biskupství ostravsko-opavského pan Ing. Zdeněk Miketa, Ing. Šárka Kocichová a technický administrátor pan Jiří Vyčítal. Konalo se jednání církve a městského úřadu z důvodu rekonstrukce městské kanalizace, která vede přes církevní pozemek. Zároveň se domlouvalo napojení obou septiků farního úřadu na novou kanalizaci. Jednání proběhlo k oboustranné spokojenosti.


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek
index | 25-32 | předchozí | následující | Celkem 2408 článků

©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS