* Kaplička u lesa ve Vidnavě znovu září bílou barvou

Vydáno dne 16. 07. 2023

zehnani.jpgManželé Kubáňovi, naši věrní farníci z Vidnavy, mají v blízkosti svého domu kapličku, říkáme jí BÍLÁ KAPLIČKA U LESA. Vždy měla bílou barvu a vítala každého, kdo chtěl vstoupit do lesa. Kaplička byla neudržovaná, nikdo se o ní nestaral, snad občas kytička ji ozdobila, ale barva fasády už nebyla čistě bílá, objevovaly se fleky, rýhy a prach… Náš varhaník se svou ženou se rozhodli o kapličku starat, už v dřívějších letech pořídili černou mříž a opravili fasádu, která po delší době opět změnila svou barvu, pletivo v mříži mělo díry a bílá opět nebyla bílá…V těchto letních dnech se manželé Kubáňovi za finanční podpory našeho kněze otce Miroslava a nás farníků pustili znovu do poctivé práce. Kapličku vyšperkovali, vymalovali uvnitř na světle modrou a zvenku na bílou, pověsili nové obrazy Pána Ježíše i Panny Marie, kolem celé kapličky rozsypali štěrk a upravili její okolí. Nechyběly živé květiny i posekání trávy. Děkujeme panu Mačudovi, který štěrk přivezl traktorem a také nám věnoval zlatou barvu pro svatozář sochy Panny Marie. 


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Biskup Martin se ujme úřadu diecézního biskupa 31. srpna. Buďte u toho!

Vydáno dne 14. 07. 2023

bmartin1.jpgBiskup Martin David zve celou ostravsko-opavskou diecézi ke společnému slavení mše svaté spojené s jeho uvedením do úřadu diecézního biskupa. Uskuteční se v poslední srpnový den a už o den dříve ji předznamená modlitební večer.

Papež František jmenoval Mons. Martina Davida ostravsko-opavským biskupem v úterý 4. července. Nový diecézní biskup se ale úřadu ujímá až při slavnostní liturgii v místní katedrále. Ta se uskuteční ve čtvrtek 31. srpna v ostravské katedrále Božského Spasitele při mši svaté, která začne v 16.00.


| Zdroj: biskupství | Informační e-mailVytisknout článek

* Otec biskup Martin

Vydáno dne 09. 07. 2023

biskup_david.jpgV sobotu 8.7. při mši svaté s nedělní platností ve Vidnavě a v neděli 9.7. při mši svaté v Kobylé a Bernarticích jsme děkovali za Mons. Martina Davida, který se stal sídelním biskupem naší ostravsko-opavské diecéze. Otec Miroslav, na kterém byla vidět radost z jmenování otce Martina biskupem, tuto zprávu zvěstoval farníkům a připomenul jeho životní příběh s prosbou, abychom každý den na otce biskupa pamatovali při ranní a večerní modlitbě. Jeho jméno zaznělo nejen při modlitbě z misálu, ale také ve všech farnostech při intencích mší svatých, které otec Miroslav sloužil. 


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Plnomocné odpustky ke Dni prarodičů a seniorů

Vydáno dne 07. 07. 2023

charita2.jpgApoštolská penitenciárie v souvislosti se Světovým dnem prarodičů a seniorů, který papež František ustanovil na čtvrtou neděli v měsíci červenci, nabízí příležitost k získání plnomocných odpustků věřícím, kteří se 23. července zúčastní mše svaté, jíž bude papež předsedat ve Vatikánské bazilice, ale také těm, kteří v tento den věnují čas návštěvě lidí v pokročilém věku, zejména těch, kteří jsou osamělí, nemocní nebo postižení a rovněž tak nemocným, kteří se duchovně připojí k bohoslužbám.


| Zdroj: www.cirkev.cz | Informační e-mailVytisknout článek

* Prohlášení ČBK k aktuálnímu dění ohledně manželství a rodiny

Vydáno dne 07. 07. 2023

cbk.jpgČeští a moravští biskupové vydali první den 136. plenárního zasedání na Velehradě, 5. července 2023, společné prohlášení k aktuálnímu dění ve společnosti, které se týká rodiny, manželství a tzv. Istansbulské úmluvy. 
 
S ohledem na aktuální veřejnou diskusi ohledně některých aspektů manželství a rodiny chceme připomenout, že k Úmluvě Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí, která bývá stručně nazývána Istanbulská úmluva, jsme 13. května 2018 vydali pastýřský list, (1) a pak svůj názor podrobně odůvodnili v textu podepsaném zástupci různých křesťanských církví. (2)   | Zdroj: www.cirkev.cz | Informační e-mailVytisknout článek

* Ostravsko-opavská diecéze má nového sídelního biskupa. Papež František jím jmenoval dosavadního administrátora Mons. Martina Davida

Vydáno dne 04. 07. 2023

biskup_martin.jpg

Otec Miroslav bude sloužit v sobotu v kostele sv. Kateřiny ve Vidnavě v 15:00 hodin se svými farníky děkovnou mši svatou za Mons. Martina Davida, který byl jmenován sídelním biskupem ostravsko-opavské diecéze. 
Mons. Martin David se stane v pořadí druhým sídelním biskupem ostravsko-opavské diecéze. Za nástupce Mons. Františka Václava Lobkowicze ho vybral papež František. Zprávu do Ostravy přivezl apoštolský nuncius v ČR Mons. Jude Thaddeus Okolo. 


| Zdroj: www.doo.cz | Informační e-mailVytisknout článek

* Nejen z farností otce Miroslava jsme se sešli na oslavě sv. Petra a Pavla v Bernarticích

Vydáno dne 25. 06. 2023

bernartice.jpgV Bernarticích slavili o víkendu 24.6.-25.6.2023 OBECNÍ POUŤ. V sobotu od 15:00 hodin se konaly soutěže pro dospělé aneb hry bez hranic, vystoupily děti z Bernartic pod vedením Lenky Boškové, nechyběla lukostřelba, malování na obličej, ohňová show, hudba, grilování…. 
 
V neděli pak oslavy završila poutní mše svatá ke sv. Petru a Pavlu v místním kostele, kterou celebroval P. Mgr. Miroslav Kadlec. Byla obětovaná za farnost a obec Bernartice, za živé i zesnulé občany. Přítomen byl pan starosta Mgr. Aleš Chromík. Na varhany provázela paní Marie Michálková. Kostel byl nazdoben barevnými stuhami, růžemi a novými oltářními bílými plátny.  Ministranti dostali nové oblečení, a tak se děkovalo a s úsměvem žehnalo hned v úvodu slavnostní bohoslužby. | Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Noc kostelů v Kobylé

Vydáno dne 15. 06. 2023

kobyla1.jpgNoc kostelů se v Kobylé nad Vidnavkou uskutečnila dne 2. června 2023 již pošesté a to v době od 17.00 do 19.00 hod. Návštěvníci kostela sv. Jáchyma si mohli prohlédnout nejen novodobý interiér, kde byly jeho části opatřeny popiskami k přiblížení jednotlivých názvů atributů kostela, ale i pro tuto příležitost zhotovené tři nástěnky s fotografiemi historickými i současnými, vztahujícími se k dění našeho kostela a s různými modlitbami, např. Modlitbou ve stáří od sv. Františka Saleského. Návštěvníky rovněž zaujala výstava svatých obrázků v českém i německém jazyce. Jednou z nabízených možností bylo prohlédnout si v sakristii nový sekretář, na jehož pořízení se zčásti podíleli i dárci veřejné sbírky. Poutníky „přespolní“ pak nejvíce upoutal tzv. iluzivní oltář na čelní straně presbytáře.


| Zdroj: Růžena Krajíčková | Informační e-mailVytisknout článek
index | 9-16 | předchozí | následující | Celkem 2574 článků