Ve čtvrtek 4. června a v neděli 7. června 2026 věřící společně oslavili slavnost Těla a Krve Páně, Boží Tělo. Oba dny nám přinesly duchovní prožitek, provázela nás vděčnost za kněze, díky kterým můžeme přijímat duchovní pokrm pro naši nesmrtelnou duši.
Čtvrteční oslava Božího Těla se nesla v rytmu kytary. Po mši svaté následoval průvod s Nejsvětější svátostí kolem farního kostela ve Vidnavě.
…
Pokračovat ve čtení Farnosti Vidnava a Bernartice oslavily svátek Božího Těla
Otec Miroslav v sobotu večer 6.6. 2026 sloužil mši svatou ke cti blahoslaveného Jana Buly a Václava Drboly.
Otec Miroslav v sobotu 30.5. 2026 sloužil mši svatou za Boží požehnání pro našeho otce biskupa Martina a za Boží ochranu pro naši ostravsko-opavskou diecézi. V neděli přečetl pastýřský list k tomuto výročí.
V pátek 29. května 2026 se kostel sv. Kateřiny ve Vidnavě připojil k celorepublikové Noci kostelů. Od 17 do 19 hodin se náš chrám proměnil v místo plné setkání, duchovní hudby a objevování skrytých koutů. Že je o tuto akci ve Vidnavě zájem, potvrdila i skvělá účast – společně jsme napočítali 112 návštěvníků.
V novodobé historii se vedly spory, komu je vlastně kaplička v Horních Heřmanicích zasvěcena. Neurčité historické prameny naznačují na sv. Jana Nepomuckého. I otec Miroslav vzpomíná, že k této kapličce vozil babičky, které se zde k tomuto patronovi modlily. Vlivem historických událostí byla zničena nebo odvezena většina písemných pramenů. Takže jediný dokument o existenci nějaké kapličky v této obci uvádí zasvěcení sv. Máří Magdaléně. Zesnulý starosta Bernartic Mojmír Michálek se zasloužil o to, aby byla kaple obnovena. Chtěl, aby se zde opět v létě konaly poutní mše svaté. Jeho přání se podařilo uskutečnit. A v červenci se zde již potřetí bude slavit poutní mše ke cti sv. Máří Magdalény. …
V sobotu 9. května 2026 se v obci Velká Kraš konala poutní mše svatá ke cti svatého Floriána, patrona hasičů. Letošní setkání se tradičně neslo v duchu česko-polského přátelství, duchovního povzbuzení a výzvy k laskavosti v každodenním životě.
Čas utíká, ručičky hodin se stále posunují, měsíc za měsícem se střídá, dny v týdnu i léta se nám zapisují a každý den zkušenostmi naplňují. Koloběh života má přesná pravidla a vzpomínky ty zůstávají. Kolik už uteklo let, kdy Pán Ježíš chodil po této zemi, učil, pomáhal, pravidla dával? Každý zná jeho jméno, příběh, kdy se v Betlémě narodil, na kříži umírá a pak třetí den nám nebe otvírá. Velikonoce, Svatý týden, kde se vše důležité připomíná a „ALELUJA“ v neděli zpívá. Eucharistii nám ustanovil, hříchy naše na sebe vzal, Pannu Marii nám dal, umřel a z mrtvých vstal, naději na věčný život zanechal.
Při mši svaté na Květnou neděli 29. března na náměstí svatého Petra vyzval papež Lev XIV. věřící, aby následovali Krista na jeho křížové cestě a rozpoznali v něm „Krále pokoje“, který odmítá násilí a vede člověka ke smíření.