Žijeme pro nebe

O víkendu 1.-2.listopadu naše oči směřovaly k nebi. S úžasem jsme vzhlíželi na všechny svaté, kteří s věrností, vytrvalostí a vírou zvládli na zemi pracovat pro Boží království a získat svatost. Je jich mnoho, kteří nám jdou příkladem, mnozí jsou našimi patrony, které prosíme o sílu nést svůj kříž a zasloužit si nebe. Svatá Jana z Arku stála před oltářem ozdobená květinami, s úctou jsme světcům a světicím Božím ve Vidnavě při mši svaté s otcem Miroslavem děkovali a po svátosti smíření si znovu uvědomovali, když to oni zvládli, proč ne my?

Dušičkové pobožnosti na hřbitovech ve farnosti Vidnava, Bernartice a Kobylá po mších svatých nás spojily v modlitbě za všechny věrné zemřelé. Pan farář se zastavoval u jednotlivých hrobů, žehnal a svěcenou vodou kropil při modlitbě korunky k Božímu milosrdenství. Víme, že život smrtí nekončí, jednou se zase všichni shledáme a obejmeme s těmi, které jsme rádi měli. Ať naděje a víra zůstává v nás.