* Diecéze se v pátek 25. března připojí k modlitbě zasvěcení Ukrajiny a Ruska Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

Vydáno dne 19. 03. 2022

fatima.JPGVatikán/Fatima - V den slavnosti Zvěstování Páně v pátek 25. března zasvětí papež František Rusko a Ukrajinu Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Svatý otec se rozhodl obnovit zasvěcení Ruska, které si vyžádala při svém zjevení ve Fatimě Panna Maria. Ve stejný den vykoná zasvěcení přímo ve Fatimě kardinál Krajewski, papežský almužník, jako vyslanec Svatého otce“. K papeži se svými modlitbami připojí celá církev. K modlitbě v den zasvěcení vyzývá také apoštolský administrátor diecéze biskup Martin David.


Bratři a sestry,

jistě jste zaznamenali, že v pátek 25. března od 17,00 hodin papež František během kajícího obřadu, kterému bude předsedat, zasvětí Rusko a Ukrajinu Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Tentýž akt ve stejný den vykoná ve Fatimě kardinál Konrád Krajewski jako vyslanec Svatého otce.

Svatý otec vybízí všechny biskupy, kněze, jáhny a věřící, aby se k němu připojili při modlitebních setkáních v katedrálách, mariánských svatyních i farních a řeholních společenstvích po celém světě.

Prosím, připojme se také v naší diecézi podle svých možností k této modlitbě za mír na Ukrajině a skončení válečného konfliktu. Můžete v tento den připutovat do baziliky Navštívení Panny Marie ve Frýdku, kde budu od 17,00 hodin slavit mši svatou spojenou s obřadem zasvěcení. Můžete se modlit ve farnostech a také být před Pánem při adoraci v rámci 24 hodin pro Pána.

Modlitba ze svatopetrské baziliky v Římě bude přenášena od 17,00 televizí Noe. Vytvořme spolu se Svatým otcem v pátek v podvečer velké společenství modlící se církve.

Děkuji všem, kteří toto pozvání k modlitbě přijmete.

+ Martin David

apoštolský administrátor

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.doo.cz