* Prohlášení České biskupské konference k aktuální situaci na Ukrajině

Vydáno dne 26. 02. 2022

Čeští a moravští biskupové jednoznačně odsuzují ruskou agresi na Ukrajinu a vyjadřují svou plnou podporu Ukrajině. Čeští a moravští biskupové jednoznačně odsuzují ruskou agresi na Ukrajinu a vyjadřují svou plnou podporu Ukrajině.

Rozhodli, že tuto neděli použijeme při bohoslužbách mešní formulář „V době války nebo rozvratu“ spolu s II. eucharistickou modlitbou „O smíření“, obsažené v Českém misálu, a vyhlašují kostelní sbírku, která bude tuto neděli věnována na pomoc Ukrajině.


Ve spolupráci s Charitou ČR nabízejí humanitární pomoc potřebným a vnitřně vysídleným na Ukrajině i těm, kteří uprchnou do naší země. Zároveň prosí věřící, aby se zapojili do konkrétní pomoci případným uprchlíkům.

Připojují se k výzvě papeže Františka a prosí, aby v den Popeleční středy věřící nabídli své posty a modlitby za Ukrajinu.
 
Praha, 24. února 2022
 
Mons. Jan Graubner
předseda České biskupské konference
 
Výtěžek nedělní sbírky ZASÍLEJTE NA ÚČET PŘISLUŠNÉHO (ARCI)BISKUPSTVÍ. Vybrané prostředky budou následně poukázány Charitě ČR, která zajistí pomoc jak přímo v Ukrajině, tak také poskytne pomoc a podporu těm, kteří z Ukrajiny uprchnou do naší vlasti.

 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.cirkev.cz