* Anděl? V roce 2021?

Vydáno dne 31. 12. 2020

betlem1.jpgČas od času o andělech něco zaslechneme. Nejenom v kostele, nejen z bible. Zvláště ve vánoční době hezká pohádková romantika. Ani je nebereme vážně. A docela obyčejná otázka-existuje anděl-nás vyvede z míry. Nu nevyvede. Jsme přece profesionální věřící a od malička jsme pravidelně v kostele. Rychle z nás vypadne odpověď-samozřejmě existuje, modlíme se Anděle Boží a hned se nám vybaví Anděl strážný na hezkých obrázcích, jak svými křídly opatruje naše děti. Sousedovy děti už tak moc chránit nemusí…


Čas od času od dětství až do stáří přichází ČAS mnohdy jen OKAMŽIK PRAVDY. A člověk v ten moment ví, to, co zformuluje třeba svatě-už utekly roky a já si nenašel ani chvíli, abych se zeptal anděla, jak se mu daří. A chvílí s ním jen tak poseděl. Nebo to zformuluje ukřivděně-mně nikdy nebo už spoustu let – žádný anděl nepomohl, ani neporadil. Sice ukřivděné, ale mnohdy pravdivé-aspoň z pohledu člověka.
 
Ježíšovo Narození a Svatá rodina. Máme dobré vzdělání, tak víme, jak archandělé a andělé ovlivnili pozemskou cestu Josefa a Marie. Na spoustu let změnili osud…A zase to lítostivé-to byla Svatá rodina. A přitom stačí nakouknout do duchovního světa a okolo rozpadlých rodin vidíme mnohem více andělů než u těch spořádaných, těch, kteří nesou jiný druh kříže.
Anděl tentokrát neřekl Josefovi-běž s Marií meditovat, běžte se modlit a běžte si povídat do společenství a já mezitím ochráním lidského i Božího Syna…“Josefe vezmi Matku a Dítě a utečte do Egypta.“ Bylo to na Josefovi. Anděl se postaral jen o to, co Pěstoun a Matka Boží by lidsky nezvládli. A ani by je nenapadlo, že Ježíš je v ohrožení. Svatá Maria mohla sedět v Betlémě a říct- „Josefe, je to Boží Syn-Bůh si ho ochrání.“ Neřekla. V tom je její svatost. Svatý Josef mohl mít plnou hlavu starostí, jak se postará o Ženu s Dítětem. A neslyšel by anděla. A když už slyšel, tak nebyl problém to upravit, aby to odpovídalo selskému rozumu. Ne. Vzal Matku a Dítě a odešel do Egypta. Také svatost.
 
Až budou andělé vědět, že je poslechneme, zase je uvidíme a uslyšíme.
 
Přání do roku 2021? Budeme muset spoustu věcí rozhodnout a udělat. Nikdo to za mne ani za Tebe neudělá. Bylo by také dobře slyšet a poslechnout anděla. Když přijde anděl a on přijde, bude to něco zásadního, týkající se mne samotného, možná dítěte, třeba manželky, manžela…Když další rok projdeme s andělem, který zvěstuje Boží vůli, budeme vědět, že vše je v pořádku, vše jde po cestě, po které má jít. Bez ohledu na to, jestli to pro nás bude lehké nebo těžké, veselé nebo smutné. A je úplně jedno, jestli to budu vnímat jako dobré nebo zlé, jestli budeme bohatí nebo chudí, bude práce nebo nebude, budeme zdraví nebo nemocní. Bez ohledu na to, co bude se světem a koho Bůh odvolá a koho tady nějakou chvíli nechá.
 
Vyprošuji rok 2021 s andělem…
                                                                              Žehná otec Miroslav
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: otec Miroslav