* Poslední sms od otce Adama

Vydáno dne 13. 12. 2020

dek_pout.jpgNa věčnost byl povolán 12.12.2020 Mons. Adam Rucki. Byl otcem nás všech. Dokázal povzbudit, vyslechnout, pomoci, sbíral všechny naše starosti i radosti a svěřoval je Pánu Bohu při mších a modlitbách. Kněz napojený na duchovní svět, který každému z nás přál moře milostí a oceán Boží lásky. Pláče naše srdce, ale máme naději, že vánoce už oslaví v nebi, o kterém nám tak často vyprávěl. 


A protože se blíží vánoční svátky, i my ve Vidnavě jsme na otce Adama pamatovali s drobností pod stromeček. Zaslali jsme mu dárek, možná skromný, ale upřímný. Betlémskou svíci a hrníček. Naše farní kočky občas z půdy přinesou ptáčka, kterého vždy chytíme a vypustíme oknem ven, občas je to rorýs nebo sýkorka. Než jsme ptáčka (sýkorku) vypustili z okna, vyfotili jsme ji sevřenou v ruce a se zobáčkem otevřeným. A vznikl hrníček s nápisem: „Bůh slyší mé volání, i když mě svírá bolest“. Z druhé strany hrníčku jsme dali fotku kostela ve Vidnavě. A tento hrníček (viz. foto) jsme otci Adamovi poslali. A přišla 9.12.2020 jeho poslední sms jako reakce na hrníček: „Maruško díky, už nebudu brblat…“  A rozepsal se o antibiotikách na průdušky s pozdravem otci Mirkovi.
 
„Už nebudu brblat“ – nikdy jsme otce Adama neslyšeli brblat, ale vnímám, že je to poselství pro nás všechny od něj, abychom nebrblali na život, na kněze, politiku, na covid…. Bůh slyší naše volání, on ví, co potřebujeme, jen mu dejme naši důvěru.
 
Otče Adame, děkujeme za Vaši otcovskou lásku, za oběti, za mše svaté, za Váš úsměv. A těšíme se za nějakou chvíli na setkání s Vámi 😊.
 
Otec Miroslav za otce Adama odsloužil 12.12.2020 mši svatou na poděkování za jeho poctivý kněžský život.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková