* Pouť ke sv. Kateřině ve Vidnavě

Vydáno dne 25. 11. 2019

katerina.jpgV neděli 24.11.2019 v 11:00 hodin na slavnost Krista Krále se tradičně konala pouť ke sv. Kateřině Alexandrijské. Do Vidnavy zavítali poutníci z okolních vesnic, potěšilo nás, že se kostelní lavice zaplnily o trochu víc než obvykle. Otec Jiří Kotrba z Jeseníku, který byl celebrantem slavnostní mše svaté, nám vlil naději, že třeba díky modlitbám řeholních sester, které dlouhé roky působily na Jesenicku a zanechaly v mnohých stopu, se naše kostely v budoucích časech znovu naplní lidmi věřícími. A třeba také díky modlitbě tvé, nebo mé...


Vyzdvihl svatou Kateřinu, která byla nejen krásná žena, ale hlavně oplývala krásou vnitřní. Její ctnost a nevinnost se odrazila v její duši. Promluvil o světcích, světicích, mučednících i těch nepatrných, o kterých nevíme, ale kteří žili pravdivost Kristova učení a provázela je čistá víra, která nehledá výhody. Vyzval nás k modlitbě za obrácení a obnovu víry pro další generace, kéž by objevovaly krásu života i církve.

Po mši svaté se konal výstav Nejsvětější svátosti, zasvěcení se Srdci Ježíšovu, svátostné požehnání a slavnostní Te Deum. 

Pro všechny poutníky byly připraveny koláčky tří druhů a linecké farní cukroví. Otec Jiří přivezl a přichystal něco na zahřátí, a tak bylo před kostelem i veselo :-).

Farníci z Černé Vody, Bernartic, Kobylé a Vidnavy nechali ve farní kanceláři dárky a upřímná blahopřání pro našeho duchovního otce Miroslava Kadlece, který v sobotu 30.listopadu slaví narozeniny. V našich modlitbách, v nemoci i ve zdraví, je stále! 


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS