* Panna Maria přináší Ježíše nejen do chrámu, ale i na náměstí ve Vidnavě

Vydáno dne 03. 02. 2019

marsloup_vid.jpgV sobotu 2.2.2019 a v neděli 3.2.2019 jsme ve farnostech otce Miroslava oslavili svátek Uvedení Páně do chrámu. Při mši svaté jsme se zaposlouchali do biblického příběhu, kdy Maria a Josef přinesli Ježíše 40 dní po jeho narození do jeruzalémského chrámu, aby ho odevzdali Bohu. Vstoupili jsme v myšlenkách i v srdcích do příběhu a sledovali stařičkého proroka Simeona, který rozpoznal v dítěti Syna Božího, který chválil Boha s přáním, aby svého služebníka propustil…Bůh našel zalíbení v jeho srdci. Otec Miroslav se zamýšlel nad svící života každého z nás, která má hořet pro Boha. Mnozí svou životní svíci zkracují (alkohol drogy, potrat, eutanázie…). Zdůraznil důležitost přijmout Boží vůli a nést svůj kříž, pak každý z nás nalezne ve svém srdci pokoj.


Pan farář při mši svaté požehnal svíce (hromničky), které si farníci přinesli ze svých domovů, a protože si připomínáme sv. Blažeje, kterého vzýváme proti bolestem v krku a různým nemocem, každý z nás přijal svatoblažejské požehnání.
 
Po mši svaté se konalo modlitební setkání na náměstí u mariánského sloupu Panny Marie Immaculaty. „Vnímejme Pannu Marii, která přichází do Vidnavy a v náruči nese živého Ježíše… Spolu s ním stojí uprostřed náměstí, uprostřed nás…“ řekl otec Miroslav. Následovaly litanie k Uvedení Páně do chrámu. Modlitba nás při dešti očišťovala od hříchů a šla vstříc k paprskům Božím k domovu Otce Boha, Syna i Ducha svatého.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS