* První neděle adventní v kostele sv. Kateřiny a rozsvícení vánočního stromu na náměstí ve Vidnavě

Vydáno dne 02. 12. 2018

advent3.jpgV neděli 2.12.2018 naše oči rozzářil na oltáři adventní věnec se čtyřmi svíčkami. Spolu s otcem Miroslavem jsme při mši svaté přivítali advent, čas, kdy očekáváme druhý příchod Krista na konci časů, kdy se připravujeme na oslavu narození Páně. Fialová barva, první zapálená svíčka, požehnání adventního věnce, oltáře bez květin, píseň Ejhle, Hospodin přijde, to vše v nás vzbuzovalo víru pro Krále Krista, naději pro lepší život a lásku pro Otce Boha.


„Z duchovního světa andělé vidí, jestli v mém životě světlo přibývá,“ zaznělo při homilii. „Svíce života nesmí být zhaslá, plamínek Boží lásky v nás musí hořet. Člověk, který se jen opečovává, ale není zapálen pro Boží lásku a obětování se, promarní svůj život. Smysl života dává Boží láska, a tak jak se postupně rozžínají svíčky na adventním věnci, i v nás se musí Boží světlo rozsvěcovat a předávat ve prospěch druhých“ povzbudil nás do adventní doby otec Miroslav.
 
Po mši svaté se konalo farní setkání na faře při kávě a koblížcích. Odpoledne jsme se pak setkali u vánočního stromu na náměstí ve Vidnavě, kde se konaly adventní trhy a houslové vystoupení Tomáše Zápecy za doprovodu Kateřiny Zápecové. Při rozsvícení vánočního stromu jsme si znovu připomenuli světlo, které v nás musí zářit a rozdávat Boží lásku lidem kolem nás. Požehnaný advent!


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS