* Mše svaté za naši vlast a modlitba na náměstí u Mariánského sloupu ve Vidnavě

Vydáno dne 28. 10. 2018

marsloup_vid.jpg100 let od založení Československa si připomínají lidé po celém Česku. Také naše farnosti se k oslavám připojily v sobotu 27.10.2018 při mších v Černé Vodě a ve Staré Červené Vodě, ale i v neděli 28.10.2018 ve farnosti Kobylá nad Vidnavkou, Bernartice u Javorníka a ve Vidnavě. Otec Miroslav nás vyzval, abychom nejen odprošovali, prosili, ale také děkovali a vzpomínali na hezké věci, které se udály za posledních 100 let...


Uvědomili jsme si, že jak my, tak rodiče a prarodiče prožili mnoho pěkného. A příběh z evangelia v podání otce Miroslava nám otevřel oči stejně jako slepému, který volal Krista, aby se smiloval. I my při mši svaté prosili Boha, aby se smiloval a žehnal národu i celé vlasti. Píseň ke sv. Václavovi „V zemi věrných Čechů“ přidávala intenzitu nad našimi prosbami za mír, rozkvět vlasti, víru v Boha, odpuštění a požehnání. Zazněly přímluvy ke 100. výročí vzniku Československa.
 
V neděli po mši svaté ve Vidnavě, která byla obětována za Českou zemi, jsme se s otcem Miroslavem vydali na náměstí k Mariánskému sloupu Panny Marie Immaculaty. Cestou nás provázela vděčnost za déšť, za který se každý den modlíme. Přišli jsme poděkovat za minulost a v litaniích ke svatým ochráncům naší vlasti poprosit za budoucnost země České. „Je potřeba volat intenzivně jako slepý žebrák v evangeliu, který zastavil Pána Ježíše v průvodu“, vyzval nás pan farář. Věřím, že i my v tu chvíli zastavili „nebe“ a naše modlitby byly vyslyšeny. Ať se děje vůle Boží, protože co Bůh činí, dobře činí. Budiž jméno Boží pochváleno a velebeno navěky.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková