* Tři hodiny se svatým Františkem ke cti Panny Marie Růžencové

Vydáno dne 04. 10. 2018

fatima_vidnava.jpgVe čtvrtek na svátek svatého Františka 4.10.2018 se v kostele svaté Kateřiny ve Vidnavě konaly tři hodiny ke cti Panny Marie Růžencové. Vzpomínám na dobu před 20 lety, kdy milost modlitby růžence nám mnohým byla dána skrze našeho duchovního otce Miroslava. Najednou z jednoho desátku se stalo pět a pak dalších pět a dalších. Zamilovali jsme se do této jednoduché modlitby, kterou, jak říká otec Miroslav, se může modlit i dítě. Nejen naše webové stránky nesou jméno Růženec i náš farní časopis, ale hlavně naše životy jsou zaplétány do každodenních růženců, od srdce k srdci, tak jak to řekl otec Miroslav při kázání: „Modlitba nesmí být jen o povinnosti, ale o osobním vztahu, abychom po vzoru sv. Františka přilnuli ke Kristu a k Panně Marii. Veškerá naše úcta a láska má patřit Pánu Bohu. Růženec chrání naše rodiny, celou planetu, aby ji ďábel neovládl.“


Při třech hodinách jsme se při výstavu Nejsvětější svátosti modlili růženec radostný, bolestný i slavný. Farníci se jednotlivě střídali v desátcích, společně jsme zpívali a pletli věnce z růží, které jsme posílali Panně Marii do nebe. Zasvětili jsme Pánu Ježíši svá srdce a přijali svátostné požehnání.
 
Mši svatou otec Miroslav obětoval za nenarozené děti. Zazněly litanie ke sv. Františku i litanie k Panně Marii Růžencové.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS