* I v našich rodinách může vykvést Květ Svatosti

Vydáno dne 30. 09. 2018

deti2.JPGO víkendu 29.-30. září 2018 jsme slavili v našich farnostech spolu s otcem Miroslavem mše svaté ke cti sv. Václava, patrona naší země české. Zaznělo mnoho myšlenek od našeho duchovního otce, nad kterými jsme se mohli nejen při kázání zamýšlet, ale i dnes putují a usazují se v našich srdcích. Například zaujala důležitost stability v lidském životě, národě. Otec Miroslav nás vracel do minulosti, zastavoval se u našich předků, kteří žili v údobí neproměnlivosti, ale také v údobí neustálých proměn, jako byly například války, komunismus…. Při litaniích ke sv. Václavovi jsme tak vyprošovali české zemi stabilitu, jistotu, bezpečí.


Otec Miroslav vzpomenul rodinu svatého Václava, která nebyla dokonalá, ať už Boleslav, který zabil bratra, nebo Drahomíra. Vlil nám naději do našich „nedokonalých rodin", že i v nich přeci může vykvést Květ Svatosti.

 

A jako nejcennější z Ježíšových slov z evangelia nám připomenul: "Kdo chce jít za mnou, zapři sám sebe, vezmi svůj kříž a následuj mě! Neboť kdo by chtěl svůj život zachránit, ztratí ho, kdo však svůj život pro mne ztratí, nalezne ho. Neboť co prospěje člověku, když získá celý svět, ale ztratí svou duši? Nebo jakou dá člověk náhradu za svou duši?


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS