* Starosta města Vidnavy předal při oslavách 750 let Vidnavy ocenění a pamětní medaili našemu otci Miroslavovi

Vydáno dne 22. 07. 2018

miroslav_oceneni.jpgV sobotu 21.7.2018 se konala velkolepá oslava našeho města. Vidnava slavila 750 let výročí od založení (rok 1268). Děkovnou mši svatou za  Vidnavu, živé i zesnulé občany celebroval v kostele sv. Kateřiny v 11:00 hodin P. Mgr. Miroslav Kadlec spolu s Mons. Antonem Ottem, vidnavským rodákem.  Mezi přítomnými pozvanými hosty nechyběli starostové z Polska (Otmuchow), Německa (Neuburg), z okolních vesnic a místní pan starosta Rostislav Kačora. Mše svatá byla sloužena v jazyce českém i německém.


Otec Miroslav se strojem času zastavil u našich předků, díky kterým slavíme 750 let Vidnavy. Kolik je to životů, příběhů a svědectví. Z historie víme, čím vším si prošla Vidnava, ať už husité, ničivý požár, obsazení Švédy či epidemie neštovic a moru… Při žehnání nové stuhy na Vidnavském praporu s nápisem: „U příležitosti 750. výročí založení Města Vidnava 21.7.2018“, otec Miroslav připomněl důležitost napojení se na duchovní svět, díky kterému vyprošujeme Vidnavě Boží požehnání a ochranu do dalších let budoucích.
 
Po mši svaté následoval z kostela průvod za doprovodu Javornické gardy a kapely Dynybyly Band na náměstí. Starostové zasadili u radnice vrbu, kterou otec Miroslav požehnal.
 
Ve 12:00 hodin se na náměstí konalo zahájení oslav střelbou z kanónu, zazněly slavnostní fanfáry. Starosta Bc. Rostislav Kačora přítomné přivítal a vzpomenul historii Vidnavy. Následovaly pozdravy hostů a předání ocenění, kterými provázela paní Broňa Mrvová.
 
Mezi oceněnými u příležitosti výročí 750 let od založení Města Vidnavy byl také náš kněz P. Mgr. Miroslav Kadlec, který z rukou starosty za potlesku všech přítomných obdržel ocenění a pamětní medaili za mimořádné zásluhy o rozvoj města. Gratulaci dostal nejen od nás farníků, ale i od občanů Vidnavy, kteří si ho váží a mají rádi.
 
Od 13:00 hodin následoval hudební program kapel Dechová hudba Otmuchow, Martin Chvíla, Pepa Nos, Morava, The Van Tessels, Olympic, Lucie, laser šou, Michal David, Melodic. Po půlnoci slavnostní ohňostroj rozzářil oblohu nad Vidnavou. V průběhu celého dne se konaly atrakce pro děti, nejvíce zaujaly kolotoče nebo vyhlídková jízda po Vidnavě. Nechybělo bohaté občerstvení a zábava. Poděkování patří kromě pana starosty i všem, kteří se podíleli na oslavách 750 let Vidnavy.
 
A co popřát Vidnavě k dalším létům? Víru, naději a lásku. A jak dodal otec Miroslav: „Žijme tak, abychom jednou byli oceněni a dostali odměnu v nebi, protože tam je to navždy. Bůh ať žehná každému z nás!“


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková