* Floriánské hody ve Velké Kraši

Vydáno dne 06. 05. 2018

florian_kaple.jpgTradiční Floriánské hody ve Velké Kraši připadly letos na sobotu 5.5.2018. V kostele sv. Floriána se ve 13:00 hodin setkali místní dobrovolní hasiči i hasiči z Polska. Ve slavnostních uniformách přinesli prapory, které byly nejen ozdobou, ale především vyjadřovaly vděčnost, poděkování za všechny obětavé hasiče, kteří nasazují své životy za záchranu bližních. Stále jsou mezi námi lidé, kteří se chtějí obětovat a pomáhat. Za obec Vekou Kraš i za všechny hasiče byla obětována ke cti sv. Floriána poutní mše svatá, kterou celebroval otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec.


Ze skutků apoštolu o Kornéliusovi, který před Petrem padl na kolena, otec děkan vyzdvihl hlubokou úctu k životu, kterou bychom měli všichni oplývat. Vážit si jeden druhého, mít rád svého bližního, protože Bůh nikomu nestraní, ale v každém národě je mu milý ten, kdo se ho bojí a dělá, co je správné.  Petr Kornéliovi řekl: "Vstaň! Vždyť i já jsem jen člověk." „Nesmíme propadnout uctívání a klanění se před člověkem, věcmi, penězi…Klanět se máme jen Bohu, který vidí do našeho myšlení i do srdce,“ zdůraznil otec děkan. Vyzval také k poctivé každodenní práci na vinici Boží.

Floriánské hody pokračovaly od 14:00 hodin na fotbalovém hřišti soutěží požárních družstev o pohár starostky obce Vlasty Kočí.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text: Marie G., foto: MG