* Lurdy: Církev uznala už sedmdesátý zázrak

Vydáno dne 19. 02. 2018

lurdy1.jpgV neděli 11. února oznámil biskup diecéze Beauvais Jacques Benoit-Gonin oficiální uznání zázraku týkající se uzdravení františkánské řeholnice Bernadette Moriauové, která po mnoho let trpěla těžkou paralýzou. Je to už sedmdesátý zázrak v Lurdech, který církev oficiálně uznala.


Sedmdesátiletá řádová sestra trpěla desítky let postižením míchy (syndromem caudae equinae) a od roku 1987 už nemohla chodit. Samotný zázrak se stal 11. července 2008 a byl vyhlášený o deset let později na den svátku Panny Marie z Lurd (11. února) při příležitosti 160. výročí zjevení Panny Marie vizionářce Bernadettě Soubirousové.

"V únoru 2008 mě pozval můj lékař na diecézní pouť do Lurd, která byla naplánovaná na 3. až 7. července 2008. Nebyla jsem tam od té doby, co jsem onemocněla. V jeskyni jsem cítila tajemnou přítomnost Panny Marie a malé Bernadetty. V žádném případě jsem ale nežádala o své uzdravení. Žádala jsem pouze o proměnění srdce a sílu, abych dokázala zvládat svojí nemoc,“ řekla sestra Moriauová.

K momentu uzdravení došlo po jejím návratu do komunity v Besles. „Dne 11. července jsem během adorace ve spojení s lurdskou svatyní v srdci ucítila silný okamžik požehnání nemocných s Nejsvětější svátostí a také přítomnost Ježíše. Na konci adorace jsem cítila v těle pocit tepla a cítila jsem se dobře,“ uvedla sestra Moriauová.

„Dne 11. července na konci odpoledne sestra Bernadette Moriauová strávila nějaký čas v adoraci ve společenství s lurdskou svatyní a meditovala o pouti, kterou právě vykonala. Po návratu do svého pokoje cítila, že se musí zbavit svých protéz: korzetu, berle a zastavila také neurostimulátor. Okamžitě pak začala zcela bez cizí pomoci chodit. Přivolala své sestry, aby mohly dosvědčit tu změnu,“ napsal biskup Benoit-Gonin tiskovém prohlášení diecéze.

Případem zázračného uzdravení se pak zabývala odborná komise na výročním zasedání Mezinárodního lékařského výboru v listopadu 2016. S výjimkou jednoho hlasu dospěli všichni členové konsilia k závěru, že uzdravení sestry Moriauové "zůstává nevysvětlitelné při stávajícím stavu našich vědeckých poznatků".

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: ČBK