* Svátek svaté Anežky v charitním domě sv. Anežky ve Vidnavě

Vydáno dne 26. 11. 2017

anezka.JPGPo dohodě s otcem děkanem Miroslavem Kadlecem jsme naplánovali oslavu svátku naší patronky, Anežky České na středu 15. listopadu, aby mohla být oslava zahájena mší svatou.  Při ní náš zpěv doprovázel na varhánky pastorační asistent Martin Grabarczyk.


Evangelium, které jsme četli, bylo o konci časů, jak o něm mluvil v podobenství Pán Ježíš, kdy se budou lidé dělit jako ovce od kozlů, na ty, kteří půjdou do nebe nebo do pekla. Podle toho jestli se postarali o Pána Ježíše ve svých bližních nebo ne. A mnozí si toho ani nejsou vědomi, že dali Ježíši najíst a napít, oblékli ho, navštívili ho v nemoci a ve vězení. To jsou právě ti, kteří nepoznali evangelium a Ježíše a přece pomáhají potřebným, například v naší Charitě Jeseník.
 
Při mši svaté byla našim klientům udělena i svátost pomazání nemocných a otec děkan navštívil i nemocné na pokojích.
 
Potom jsme uvařili kávu, tomu kdo si přál, nachystali dobroty a posilnili jsme se na kvíz, ve kterém pak soutěžila tři družstva. Kvíz se skládal z otázek, kterými si každý týden „protahujeme mozkové“ závity při našem trénování paměti. Například: Byla svatá Anežka kněžna, královna nebo princezna? Roráty jsou součásti motorů, mariánské ranní mše nebo dravci podobní sovám? Co znamenaly zkratky ROH, MNV, BSP, SRPŠ, JZD? Dnes je středa, pozítří bude? Nakonec vyhrálo družstvo z našeho domova. Asi proto, že tak často trénujeme. Vítěznou láhev šampaňského jsme hned slavnostně otevřeli a společně vypili. Potom jsme poslouchali dechovky, povídali jsme si a zpívali, někdo si dokonce i zatancoval.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: A. Obidová, koordinátorka péče
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS