* I chudé farnosti v děkanátu Jeseník se připojují k prvnímu Světovému dni chudých, který vyhlásil papež František a ke dni Bible

Vydáno dne 18. 11. 2017

zsestra.jpg33. neděli v mezidobí 19. listopadu 2017 věřící z Vidnavy, Černé Vody, Velké Kraše, Bernartic, Kobylé, Staré Červené Vody přispějí při bohoslužbách (v rámci nedělních sbírek) na chudé i ke dni Bible. Sbírky na chudé budou odeslány na Ukrajinu do kláštera řeholním sestrám, které otec děkan zná osobně. Jejich komunita žije ve velmi skromných podmínkách.  A ze svého nedostatku se starají o potřebné a nejchudší okolo nich. Otec děkan zdůraznil slova papeže Františka: „Nemilujme slovy, ale skutky“ a vyzvedl Františkovo soucitné a laskavé srdce.


Otec děkan vysvětloval, že drobný dar od každého z nás, bude mít hodnotu ne ani finanční, ale hodnotu vdovina haléře, která dala na opravu chrámu v Jeruzalémě ze svého nedostatku. Ježíš na rozdíl od jiných si této ženy všimnul a ocenil ji slovy „ tato žena dala ze svého nedostatku a ostatní ze svého nadbytku“. I mnozí farníci otce Miroslava přispívají ze svého nedostatku. Otec děkan dodal, že je štěstím, pokud si nás Pán Ježíš všimne a bude si nás vážit jako chudé vdovy.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.