* Světový den chudých: farnosti darují peníze, trvanlivé potraviny a hračky v krabici od bot

Vydáno dne 16. 11. 2017

hracky.jpgOstrava – Na první Světový den chudých, který v závěru roku milosrdenství vyhlásil papež František, se připravují také farnosti ostravsko-opavské diecéze. Premiéra dne chudých připadá již na neděli 19. listopadu. Papež vyzval věřící ke konkrétní pomoci a dokonce k pozvání chudých do farních společenství.


Ve farnosti Ostrava-Přívoz na výzvu Svatého otce zareagují sbírkou na chudé do označené pokladničky, která je u vchodu do kostela k dispozici od 12. do 26. listopadu. Finanční dary, které během tohoto období lidé do kasičky vloží, předá farnost sestrám Misionářky Lásky, které v Ostravě-Přívoze působí v sociálně vyloučených lokalitách po vzoru své zakladatelsky sv. Matky Terezy.

V kostele sv. Anny v Havířově se rozhodli uspořádat tuto neděli sbírku na podporu chudé rodiny na Jesenicku. Prostřednictví krátkých medailonků bude rodina představena farníkům během mše svaté. Součásti prožívání solidarity s chudými bude také potravinová sbírka, do níž mohou farníci přinášet před každou mši svatou trvanlivé potraviny. Tuto pomoc předá farnost azylovému domu pro matky s dětmi, který v Havířově provozuje Armáda spásy.

Ve farnosti Rychvald se zapojí do aktivity s názvem„ Krabice od bot“, kterou vyhlásila Diakonie Českobratrské církve evangelické. Smyslem dárcovské iniciativy je oslovit děti, které naplní vánočními dárky krabici od bot, která bude předána na sběrné místo. Pracovníci Diakonie se postarají o předání dárků dětem z chudých rodin v České republice. V Moravskoslezském kraji je zatím pět sběrných míst. Krabice od bot plné dárků lze nosit na ZŠ Ostrava-Dubina, Wichterlovo gymnázium v Ostravě-Porubě, do Rodinného centra Mozaika v Novém Jičíně, do spolku Nenuda ve Frýdlantě nad Ostravicí nebo do firmy Insgraf s.r.o. v Českém Těšíně.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: biskupství