* Televize Noe odvysílá hraný film o zjevení Panny Marie "Hyacinta - Zázrak z Fatimy"

Vydáno dne 13. 10. 2017

noe.jpgOstrava – 100. jubileum zjevení Panny Marie ve Fatimě inspirovalo také filmaře. Letos na jaře běžel v portugalských kinech snímek „Hyacinta – Zázrak z Fatimy“. Tento hraný film nabídne svým divákům také televize Noe. Premiéru bude mít v neděli 15. 10. ve 20.00 hodin. V repríze jej odvysílá v pondělí 16.10. v 15.15 hodin.


Fatimské události pohledem vizionářů. I tak by se dal charakterizovat příběh Hyacinty, nejmladší ze tří pasáčků, jímž se v roce 1917 celkem šestkrát zjevila Panna Maria. Film portugalské produkce klade velký důraz na lidský rozměr dítěte, do jehož života nečekaně vstupuje nadpřirozený svět. Nahlédneme do Portugalska na začátku 20. století. Právě tam, do malé vesničky Fatima, dnes putují ročně miliony lidí, aby u milostné sochy Panny Marie vykonali své osobní zasvěcení.

Televize Noe vydala na nákup autorských práv k vysílání tohoto film nemálo finančních prostředků. Prosí proto své diváky a příznivce, aby k televizním obrazovkám pozvali co nejvíce diváků. Film má dva padesátiminutové díly a televize Noe oba díly odvysílá za sebou.


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: biskupství