* Papež František má už na Twitteru 40 milionů sledujících

Vydáno dne 13. 10. 2017

pfrantisek2.jpgTwitterový účet papeže Františka @pontifex už má na svém kontě 40 milionů sledujících v 9 jazycích. Tento údaj není důležitý jenom sám o sobě, ale také reprezentuje Františkovu přítomnost na „digitálním kontinentě“, obzvláště prostřednictvím sociálních sítí.


„40 milionů sledujících znamená 40 milionů lidí, 40 milionů srdcí, myslí a emocí,“ řekl šéf sekretariátu pro komunikaci Dario Edoardo Viganò, který má kromě jiného na starost koordinaci papežových účtů na Twitteru a Instagramu.

„Je to svět, vztah, společenství. Počet sledujících je ukazatelem, jak mnoho lidí sleduje den po dni papežovo učení, které se k nim dostává různými cestami: od oficiálních projevů přes neformální setkání až po twitterové zprávy,“ prohlásil Viganò.

Podle něj Svatý otec věnuje velkou pozornost svým profilům na sociálních sítích a velmi pečlivě kontroluje všechny tweety před jejich zveřejněním. „Tato pečlivost pramení z papežova zájmu o mezilidské vztahy. Takže papež, který sám sebe nazývá „dědečkem“, který říká, že jsou mu nové technologie vzdálené, přesto intuitivně cítí, že je tam svět – svět sociálních médií – který je tvořený lidmi,“ uvedl Viganò.

„Církev se rodí, když se věřící vedení Duchem Svatým vydají do ulic světa. Dnes mezi tyto ulice patří i komunity na sociálních sítích. To je důvodem, proč je papež František tak pozorný vůči této realitě – protože o každý vztah se musí pečovat vřelým srdcem, třeba jen prostřednictvím několika dopisů,“ dodal Viganò.

Papež má svůj vlastní účet na Twitteru od konce roku 2012 a na Instagramu od března 2016. Tam získal během prvního dne od spuštění více než 80 tisíc fanoušků, v současnosti má už téměř 5 milionů.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: ČBK