* Pastorační centra zvou na 2. Konferenci o evangelizaci. Tentokrát do Olomouce

Vydáno dne 13. 10. 2017

holubice.gifOlomouc - Konferenci o evangelizaci bude ve dnech od 10. do 11. listopadu hostit Olomouc. Přednášky, sdílení zkušeností, svědectví, čas na modlitbu i večer chval jsou body programu, který zaštítila tři pastorační centra moravských diecézí. Mezi přednášejícími budou plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub, Otto Neugebauer z komunity Emanuel z Vídně, sestra Veronika Barátová a P. Vojtěch Koukal z komunity Blahoslavenství a P. Ján Buc ze Slovenska.


Přítomnost konference v Olomouci velmi ocenil olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner, který věří, že může přispět k novému evangelizačnímu elánu v diecézi a také k obnově místní církve. Na Konferenci se představí různé evangelizační metody a školy, jako např.: Kurzy alfa, Farní evangelizační buňky, Škola křesťanského života a evangelizace a další. „Konference chce být povzbuzením a inspirací na cestě evangelizace a také místem, kde se budeme evangelizaci i za to co, jí brání, modlit,“ uvedl P. Vojtěch Koukal.

Program konference o evangelizaci bude probíhat v Regionálním centru Olomouc naproti hlavního nádraží na adrese Jeremenkova 40b. Začíná se v pátek 10. 11. ranními chválami v 9.15 hodin. V 11.30 bude sloužit mši svatou biskup Tomáš Holub. První den konference zakončí v olomoucké katedrále Večer chval a svědectví v Olomoucké katedrále s Lámačskými chválami ze Slovenska, na které jsou zváni zvláště mladí. Začátek ve 20.00 hodin. Vstup je zdarma.

Sobotní část programu začíná modlitbou ranních chval již v 8.30 hodin. Mši svatou od 11.30 bude sloužit olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Den zakončí modlitební program pod vedením Komunity Blahoslavenství.

V loňském roce proběhla první Konference o evangelizaci ve Zlíně, která ze svědectví bratří a sester z různých koutů naší země nese první ovoce. „Pro mnohé byla konkrétní inspirací, jak vykročit na cestu evangelizace nebo povzbuzením k vytrvalosti a hledání nových cest k dnešním lidem,“ dodal P. Vojtěch Koukal.

Více o konferenci a program najdete zde.

Přihlášky na konferenci o evangelizaci přijímá nadační fond Credo elektronicky na tomto odkazu.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: biskupství