* Biskupové na Celostátním setkání mládeže

Vydáno dne 15. 08. 2017

biskupove2.jpgOlomouc - Dnes v podvečer začíná Celostátní setkání mládeže v Olomouci, na kterém budou přítomni oba naši biskupové – jak diecézní František Václav Lobkowicz, tak pomocný Martin David. Čekají je dny naplněné službou mladým – od přednášek zaměřených na duchovní život až po sloužení mší svatých.


Biskup František Václav bude ve čtvrtek 17. 8. hovořit na téma „Život získat nebo ztratit? O biřmování, odvaze k víře a spolupráci s Duchem Svatým“. Účastníkům setkání odpoví například na otázky: Je biřmování vyvrcholením cesty, nebo počátkem? Z čeho čerpám sílu k životu? Co znamená život získat? A co znamená život ztratit pro evangelium? V pátek 18. 8. bude hlavním celebrantem a kazatelem při mši svaté v 20.00 na Svatém Kopečku u Olomouce.

Biskup Martin bude ve čtvrtek 17. 8. hovořit na přednášce „Proč a jak žít z eucharistie?“ o důsledcích, které má přijímání eucharistie pro náš život a jaké plody by měla v našem životě přinášet. Ve stejný den bude i hlavním celebrantem a kazatelem při mši svaté v 11.00 na hlavním pódiu Celostátního setkání mládeže v Korunní pevnůstce.

Oba biskupové se také potkají s mládeží ostravsko-opavské diecéze při odpolední katechezi v pátek 18. 8. na hlavním pódiu. Mše svaté bude v přímém přenosu přenášet TV Noe.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: biskupství
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS