* Chrám pozemský a chrám duchovní

Vydáno dne 04. 05. 2017

kostel_vidnava.jpgOd dubna 2017 pokračují opravy kostela sv. Kateřiny ve Vidnavě. Je dokončovaný zbytek fasády kostela, vyměňují se okapové žlaby, omývá se vodou zdivo a omítka se natírá základovou barvou… Je radost dívat se, jak se kostel proměňuje, obnovuje, fasádu obdivují místní i turisti, kteří projíždějí naším městečkem.


Těší nás, že všichni, kteří opravují kostel a kterým poskytujeme ubytování na faře, jsou hluboce věřící, jejich práce oslavuje Boha, vždyť kostel bývá dominantou každé vesnice či města, kostela si všimne každý, který prochází či projíždí, ke kostelu vedou kroky každého návštěvníka a i nevěřící člověk ví, že kostel má spojitost s Bohem, s modlitbou… Opravovat, zkrášlovat, udržovat čistotu, zdobit v kostelích je pro člověka veliká milost a dar.

Otec Miroslav u svatostánku Ježíšovi svěřil všechny lidí dobré vůle, kteří se starají o Boží chrámy. Ve mši svaté, inspirovaní otcem děkanem, jsme děkovali nejen za opravu našeho kostela sv. Kateřiny, ale i za obnovu chrámu Ducha svatého v srdci každého z nás.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.