* Stezka portálů

Vydáno dne 28. 04. 2017

portal.jpgV úterý 25. dubna 2017, v rámci projektu spolufinancovaného z programu Interreg V-A Česká republika – Polsko (název projektu: Portály pohraničí), začalo restaurování kamenného gotického portálu ve vstupní předsíni kostela sv. Kateřiny ve Vidnavě. Prací se ujal akademický sochař a restaurátor MgA. Jakub Gajda, PhD.


Łaką i Vidnava jsou dvě příhraniční obce situované v turistické oblasti bohaté na památky. Projekt zahrnuje revitalizaci  2 církevních památek a vytvoření společné stezky portálů. Vzniká přeshraniční turistický produkt motivující k návštěvě polské i české části příhraničí, který se bude opírat o historické dědictví, architekturu a existující síť turistických a cyklistických stezek.
 
Farnost Vidnava i Łaką disponují kostely z 13. století, které jsou zasvěceny sv. Kateřině. Do interiéru vedou ranně gotické portály stejného architektonického slotu.
 
Otec Miroslav, který se stal farářem ve Vidnavě roku 1995, jako jednu z priorit pro sebe i pro nás, určil co možná nejlepší spolupráci se sousedními polskými farníky a polskými kněžími. A tak k naší radosti má spolupráce lidský, duchovní, mezinárodní i ekonomický rozměr...


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.