* Požehnání doby postní

Vydáno dne 07. 03. 2017

mirek12.jpgPrvní neděli postní farníci z Vidnavy, Černé Vody, Kobylé a Bernartic přáli při mších otci děkanovi Miroslavovi Kadlecovi k svátku. Uvědomili jsme si, jaké je požehnání mít kolem sebe lidi, kteří nás - kteří mě, mají rádi. To, že patříme do farní rodiny, s kterou sdílíme naše radosti i bolesti. Našemu knězi smíme svěřit vše a to nejen při svátosti smíření. Vždy dostaneme povzbuzení a novou sílu vzít svůj kříž a kráčet po cestě s Ježíšem.


„I když v těchto dnech prožíváme liturgickou postní dobu, Kalvárii Ježíše a Marie, každého z nás může postní doba, moje osobní, zastihnout v jiný čas“, řekl otec Miroslav při kázání. „Bolest přichází třeba v mezidobí, v adventu nebo o vánocích či velikonocích. Prosme o milost, abychom tímto obdobím procházeli jako Pán Ježíš a Panna Maria.“ Otec děkan se také rozpovídal o konání skutků ve skrytosti, o odměně na zemi i na nebi. Po homilii nám byl udělen popelec. 

V závěru mše svaté farníci přáli otci Miroslavovi k svátku, nechyběly květiny, dárky a přání se slovy „Otče Miroslave, máme Vás rádi, buďte ještě dlouho mezi námi“. Farníci z Vidnavy byli pozváni na faru do jídelny na pohoštění, do dalších farností otec děkan přivezl farníkům napečené dobroty, které připravila jeho maminka. 

Ve Vidnavě jsme otci Miroslavovi poděkovali za novou kuchyňskou linku, kterou pro farníky vybudoval ve farní kanceláři, kde se pravidelně každý týden scházíme. Kuchyňská linka v kanceláři slouží farnímu společenství a také lidem, kteří pravidelně přijíždějí na faru nejen ke svátosti smíření. Bylo pro nás radostí poprvé připravovat kávu a čaj v kanceláři při této příležitosti svátečního dne.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.