* "Modlete se za kardinála Miloslava Vlka!" prosí sdružení Cesta 121 i biskup Lobkowicz

Vydáno dne 20. 02. 2017

vlk.jpgPraha – O prudkém zhoršení zdravotního stavu kardinála Miloslava Vlka, který trpí rakovinou, informovalo v pátek 17. 2. sdružení Cesta 121. Současně vyzvalo k modlitbě. Podle posledních zpráv se lékařům během noci podařilo kardinálův stav stabilizovat. S výzvou k modlitbě se na věřící své diecéze obrátil také biskup František Václav Lobkowicz.


Večerní zprávy o vážném stavu pana kardinála v jehož zlepšení již nevěřili ani lékaři, vystřídalo v sobotu ráno povzbuzení. „Pro všechny z vás, kteří na pana kardinála myslíte, máme zprávy plné naděje. Včera večer se zdála být situace takřka beznadějná. Vždyť v záchranu přestávali věřit i lékaři. Přesto se stalo něco, co sám pan kardinál dnes ráno nazval "zázrakem, který se udál rukama lékařů". Dostavil se spánek, bolesti odešly a nyní cítí vděčnost a údiv nad tím, co se v uplynulých hodinách stalo,“ píše se na facebookových stránkách sdružení Cesta 121.

„Nadále platí, že stav otce kardinála je velmi vážný. Ale ať už věříte v sílu modlitby, v um lékařů, či v obojí dohromady, pan kardinál se nám dnes vrátil a moc se z toho radujeme. Buďme nadále s ním,“ informuje sdružení Cesta 121, jehož cílem je pomáhat stárnoucím kněžím v nouzi. „Číslice 121 v názvu našeho sdružení odkazuje na text žalmu: "Obracím své oči k horám. Odkud mi přijde pomoc?" Pojďme ji panu kardinálovi přinést společně,“ vyzvali včera zástupci sdružení na facebooku.

O vážném zdravotním stavu čtyřiaomsdesátiletého kardinála informovalo Tiskové středisko ČBK 23. 1. tohoto roku. Podle stránek www.kardinal.cz se začaly zdravotní těžkosti emeritního pražského arcibiskupa objevovat od jara 2016. Po řadě vyšetření mu byl diagnostikován tumor plic s metastázemi do kostí.

„Diagnózu přijal v klidu, a když mu ji sdělovali páni profesoři, byl to on, kdo je podepíral a ujišťoval, že je na správné cestě, protože už vícekrát se mu zdálo, že odejít ‚tam‘, je to nejsprávnější řešení. Páni profesoři byli trochu překvapeni,“ uvádí webové stránky. Nemocného kardinála povzbudil osobním telefonátem papež František.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: biskupství
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS