* Papež jmenoval svého vyslance pro Medjugorje

Vydáno dne 13. 02. 2017

hoser.jpgVatikán. Petrův nástupce dnes jmenoval zvláštního vyslance Svatého stolce pro Medjugorje. Dneškem, na který připadá liturgická připomínka Panny Marie Lurdské, „pověřil papež polského arcibiskupa Henryka Hosera S.A.C., aby se odebral do Medžugorje jako zvláštní vyslanec Svatého stolce. Cílem jeho mise - jak uvádí vatikánský Sekretariát pro komunikaci - je získat hlubší znalosti o tamější pastorační situaci, zejména co se týče potřeb věřících, kteří se tam vydávají na pouť, a na základě toho navrhnout eventuální pastorační kroky do budoucna.


Povaha této mise je tedy výlučně pastorační – upřesňuje vatikánské tiskové sdělení. Mons. Hoser, který je ordinářem diecéze Varšava-Praga, bude nadále vykonávat svoji biskupskou službu a svoji misi splní do letošního léta“ – končí tiskové sdělení Svatého stolce.

Ke jmenování lze doplnit, že arcibiskupovi Henryku Hoserovi (foto) je 74 let. Původním povoláním je lékař. V roce 1969 vstoupil do misijní kongregace pallotinů, kde roku 1974 přijal kněžské svěcení. V letech 1975 – 1996 působil jako kněz v Rwandě, tedy v době kdy v kraji Kibeho došlo k mariánským zjevením (1981-1988), jejichž autenticitu uznal v roce 2001 místní ordinář mons. Augustin Misago. Jan Pavel II. jmenoval mons. Henryka Hosera v roce 2005 arcibiskupem a pomocným sekretářem vatikánské Kongregace pro evangelizaci národů a v roce 2008 jej Benedikt XVI. jmenoval ordinářem v diecézi Varšava-Praga.

Těsně po zveřejnění tohoto jmenování odpověděl na otázky novinářů ředitel tiskového středika Greg Burk, který zdůraznil, že „zvláštní vyslanec se nebude věnovat otázce mariánských zjevení, které jsou v kompetenci Kongregace pro nauku víry. Mise arcibiskupa Hosera – řekl dále Burke – je projevem pozornosti, kterou Svatý otec věnuje poutníkům. Její účel tedy není inkvizotorský, nýbrž ryze pastorační. Zvláštní vyslanec Svatého stolce bude v kontaktu s tamějším diecézním biskupem, menšími bratry, kterým je svěřena farnost Medjugorje, a s místními věřícími.“ 

 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: radiovaticana.cz
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS