* Sčítání dokončeno a opět je tu rekord

Vydáno dne 24. 01. 2017

3k.JPGVe čtvrtek 19. ledna skončilo v Charitě Javorník otevírání a počítání tříkrálových pokladniček. Koledníci vykoledovali ve 23 obcích Jesenicka rekordní částku, a to 559.026,- Kč. Ve srovnání s loňským rokem je výtěžek sbírky je o 24.093,- Kč vyšší.
 


Po rozdělení zůstane z vykoledované částky javornické Charitě 363.367,- Kč. Tyto finanční prostředky využijeme v souladu se schváleným záměrem na rekonstrukci prádelny v Domově pokojného stáří sv. Hedviky ve Vidnavě, která zajišťuje praní prádla pro všechny domovy Charity Javorník.

Velmi děkujeme jménem Charity Javorník i jejich klientů všem lidem, kteří v letošním roce přispěli do tříkrálových pokladniček. Každým rokem se zvyšuje vykoledovaná částka, což je pro velkým závazkem. Je úžasné, jak jsou lidé na Jesenicku stále velmi vnímaví a otevření vůči potřebám těch, kteří se neobejdou bez pomoci druhých.

Děkujeme také více než čtyřem stovkám koledníků, kteří obětavě a s obrovským nasazením koledovali od domu k domu a přinášeli lidem požehnání a radost. Zvláště letos to bylo ve větrném a velmi mrazivém počasí kolem -15 °C velmi náročné, a proto si zaslouží velký obdiv. Jejich pomoci si opravdu vážíme.

Nadále pokračují fotografická a výtvarná soutěž o hodnotné ceny. Do 12. února je možné odevzdávat díla do výtvarné soutěže na téma „Co spatřila hvězda?“ a zasílat fotky do fotografické soutěže. Výtvarná díla je možné donést na střediska Charity Javorník – do Vidnavy, Javorníku a Jeseníku, nebo do knihkupectví Domeček v Jeseníku.


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Mgr. Helena Paschkeová
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS