* Den otevřených dveří DPS sv. Hedviky a DZR sv. Anežky ve Vidnavě

Vydáno dne 03. 10. 2016

charita2.jpgTradičně pořádají dva sousedící domovy den otevřených dveří společně. Nejinak tomu bylo i letos. V pátek 23. 9. 2016 byla tato akce zahájena mší svatou ve 13:00 hodin v kapli DPS sv. Hedviky, za účasti ředitelky Charity Javorník, Mgr. Heleny Paschkeové. Mši svatou celebroval otec děkan Mgr. Miroslav Kadlec a hudební doprovod zprostředkoval pastorační asistent Martin Grabarczyk. Kaple je malinká, přesto se nás do ní i s vozíky vešlo dvacet osm.


V kázání otec děkan připomenul, že po vzoru sv. Václava, bychom měli spolupracovat s duchovním světem, tzn. modlit se, a v souvislosti s tímto světcem zdůraznil také, že máme vždy dobře vládnout tam, kde se nalézáme a hlavně to nejtěžší - naučit se vládnout sami sobě. Svatého Václava připomněl vzhledem k blížícímu se svátku tohoto patrona naší země. 

Po mši svaté jsme se přesunuli na vyzdobené nádvoří DPS sv. Hedviky, kde byly nachystané stoly, s bohatým občerstvením. To připravili zaměstnanci obou středisek a vývařovna AVE. Děkujeme jim. 

K poslechu nám hrála muzika v podání pana Knápka. V průběhu odpoledne jsme mohli shlédnout vystavené výrobky z terapeutické dílny DPS sv. Hedviky. Tyto výrobky tvořily část výher v tombole. Bylo možné mimo jiné vyhrát pytel brambor nebo dýni na polévku v ručně vyrobené tašce. 

Na návštěvu dorazil i ředitel CSS z Jeseníku pan Ing. Jan Rotter. Zábava vydržela do 17:30 hodin. Někteří návštěvníci se byli podívat do domova svaté Anežky, kde si po prohlédnutí prostor mohli procvičit svou paměť v paměťových testech. Díky úsilí mnoha pracovníků DPS sv. Hedviky a DZR sv. Anežky a vzhledem k příznivému počasí se tento den vydařil. 

Alena Obidová
Koordinátorka individuálního plánování


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Alena Obidová