* 760 let Velké Kraše

Vydáno dne 04. 09. 2016

kras_znak.pngObec Velká Kraš v sobotu 3.9.2016 slavila 760 let. Z Vidnavy i napříč celou obcí Velkou Kraší projížděl vláček lázeňáček, který potěšil a vykouzlil úsměvy nejen dětem. Oslavy začaly slavnostní mší svatou ve 13:00 hodin v kostele sv. Floriánka, přítomna ve slavnostním kroji byla místní starostka Vlasta Kočí, bohoslužby se zúčastnil starosta Vidnavy Bc. Rostislav Kačora, přijeli hosté z Polska, nechyběli místní i lidé z nedalekého okolí. Na varhany a zpěvem provázela schola z Vidnavy.


Otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec všechny přítomné srdečně přivítal. Vyjádřil vděčnost a radost z opraveného kostela sv. Floriána: „Nejen, že je kostel vymalovaný, čistý, nazdobený, ale díky obci Velká Kraš má i nově žlutou fasádu. A pokud se rozhlížíme po obci, vidíme, že vzkvétá a dějí se v ní krásné věci, kterých je potřeba si všímat a Bohu děkovat“ řekl s úsměvem otec Miroslav. V homilii přednesl příběh z evangelia o početí Ježíše Krista z Ducha svatého. Poutavě mluvil o Josefovi, který se chtěl tajně s Marií rozejít, ale neudělal to díky andělovi, který ve snu k němu promluvil. „Josef uslyšel něco z duchovního světa, věděl, že dítě v Marii Panně je počato z Ducha svatého. Uposlechl Boží vůli a přijal ji. A uslyšet anděla nebo cokoli z duchovního světa je i naší prosbou a touhou, nechtějme rozhodovat jen ze své vůle, nechejme vstoupit duchovní svět do našich životů, do naší obce. Pak máme jistou budoucnost i za dalších 760 let,“ popřál všem otec Miroslav.  

Po svatém přijímání otec děkan požehnal prapor obce Velká Kraš a požehnal všem přítomným. Před kostelem pak zazněla píseň Bárka od polského pěveckého sboru, který sklidil potlesk. 

Program oslav pokračoval průvodem obcí ke kulturnímu domu, kde byli přivítáni hosté. Od 15:00 hodin vystoupily skupiny Magic Flute a Písklata, polský pěvecký sbor, Esband-Country, Down Beat Dixieland Band, Karel Gott revival, California. Potěšili šermíři, přítomní si mohli vyzkoušet rýžování zlata, nechyběly stánky s různými produkty, jídlo, pití a atrakce pro děti v podobě bazénu s lodičkami, skákacího hradu a skluzavky. Ve 23:00 hodin oblohu rozzářil všemi očekávaný ohňostroj. 


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.