* Hukovické hody - poutní mše svatá k Panně Marii

Vydáno dne 12. 09. 2015

Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný (Jan 3,16).

V sobotu 12. září 2015 se konaly ve Velké Kraši - Hukovicích každoroční Hukovické hody, které pravidelně začínají slavnostní poutní mší svatou v místní kapličce, která je zasvěcená Panně Marii. Celý tento den provázelo krásné počasí. Mši svatou navštívilo zhruba 60 poutníků z blízkého i dalekého okolí. Nechyběla starostka obce Velká Kraš Vlasta Kočí a hasiči z Polska. Mši svatou celebroval otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec. Hrou na klávesy nás doprovázel pan Ing. Josef Berčík.


V kázání otec děkan hovořil např. o práci srdce a myšlení. Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný (Jan 3,16). Neboť tak Bůh miluje mě, Tebe ... Dokážu strávit v sobě, že i když si to nezasloužím, tak mě Bůh miluje a srdcem přijímám Jeho lásku? Každý pozná, zda miluje, či je milovaný. Andělé, svatí, Panna Maria žijí srdcem, nám to trošku blokuje naše tělo, všední starosti ... Jak člověk v sobě přijme, že je milovaný Bohem, anděly, svatými, Pannou Marií nebo i blízkým člověkem, tak zjistí, že na světě není až tak zle. Pokud jsem milovaný a nesu v sobě lásku, zvládnu lehčeji každou životní situaci. 

Po závěrečném požehnání si otec děkan dal s každým poutníkem křížek na čelo. Venku na každého čekalo sladké potěšení v podobě tvarohového koláčku. Od 15:00 hodin se konala soutěž požárních družstev- seniorů, pro děti byl připraven skákací hrad a cukrová vata. K tanci a k poslechu hrála kapela KAPKA.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text: MG, foto: MG & AG