* Tři hodiny pro Pána 7.8.2015 ve Vidnavě na téma Proměnění Páně

Vydáno dne 10. 08. 2015

Ježíšova tvář zazářila jako slunce. Učedníci viděli na vlastní oči jeho velebnost. A slyšeli z nebe hlas: "To je můj milovaný Syn, v něm mám zalíbení; toho poslouchejte!"  Se zaujetím jsme se při mši svaté zaposlouchali do evangelia a rozjímali nad slovy otce Miroslava. Vždyť i my při pohledu na Nejsvětější svátost oltářní vidíme živého Ježíše a vnímáme Jeho vznešenou Boží velebnost. I my se smíme na Něj dívat...Co se stane, když se Ježíš láskyplně zadívá do našich očí? Jsou čisté jako studánka? Zavřeli bychom před Ním naše oči, sklonili hlavu, zadívali se jinam nebo bychom s radostí a touhou vnímali Toho, který je pro nás vším?


A tak jsme mohli na toto téma tři hodiny u výstavu Nejsvětější svátosti rozjímat, přemýšlet a další dny si všímat např. sobotního křtu v Kobylé, při kterém otec Miroslav pokřtil dvě děti. Jaký asi byl Ježíšův duchovní pohled na tyto malé děti? Určitě byl vykouzlen oboustranný úsměv, čisté oči těchto dětí hrály všemi barvami a nemohly se vynadívat na Krista.
 
A tentýž den, kdy se scházeli poutníci na Mariahilf, otec děkan pohřbíval pana Josefa ve Vidnavě. Jak asi dopadlo jeho setkání s Kristem? Smí se dívat do Jeho očí? A rád se dívá do Jeho očí? Modlíme se za sebe, za naše blízké živé i zesnulé. Otec Miroslav celý víkend zpovídal a jak on tak kajícníci se radostně až vesele dívali na Pána Ježíše. A slyšeli hlas Nebeského Otce: To je můj milovaný Syn, toho poslouchejte. A Ty člověče jsi také můj milovaný...
 
Kéž bychom si všichni uchovali čistotu srdce, víru v Boha až do konce našeho života a pak s radostí přistoupili před Boží trůn, v tváři tvář, z očí do očí se směli zadívat na Ježíše Krista, Syna Božího. 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS