* Den otevřených dveří i v kostelích ve Vidnavě

Vydáno dne 28. 06. 2015

V sobotu 20.6.2015 od 11:00 hodin se na Mírovém náměstí ve Vidnavě  konalo velké česko-polské setkání občanů, škol, hasičů a dalších organizací. Od 11:30 do 14:00 hodin si všichni přítomní mohli prohlédnout naše město, projít budovy ZŠ, MŠ, ZUŠ, SDH… Po celou tuto dobu byly otevřeny naše dva kostely, kostel sv. Kateřiny a sv. Františka. Navštívily je desítky polských i českých hostů, mezi nimi také místní občané spolu s panem starostou.


Potěšilo nás, že se mezi návštěvníky našli i lidé, které nezajímala historie, krásné obrazy, či oltáře. Přišli pokleknout a pozdravit Pána Ježíše ve svatostánku. V tichosti si sedli k Jeho nohám…Ti, kteří chtěli slyšet o historii, se dozvěděli spoustu zajímavostí z doby minulé i dnešní, kterou jsme s radostí předávali. S panem varhaníkem jsme hodinu a půl zpívali během prohlídky křesťanské písně. 

V 16:00 hodin se konala mše svatá, kterou celebroval otec děkan. Bylo velmi zajímavé slyšet rozjímání o velké větrné bouři. Otec Miroslav nás ujistil, že Pán Ježíš má řešení do každé pro nás neřešitelné situace…

Měli jsme radost, že se mše svaté účastnila naše bývalá farnice paní Grétka, která na pár dní zavítala z Lidmaně do Vidnavy. Ubytovaná byla na faře u otce děkana, kde se o ni starala maminka otce Miroslava.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.