* Farnost Vidnava se zapojila do celosvětové akce s názvem "24 hodin pro Pána"

Vydáno dne 15. 03. 2015

Na výzvu otce biskupa se i naše pohraniční farnost Vidnava zapojila do celosvětové akce s názvem „24 hodin pro Pána“. V pátek 13.3.2015 v 11:00 hodin dopoledne otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec vystavil monstranci v kostele sv. Kateřiny. Naši farníci si s radostí rozdělili stráž u Nejsvětější svátosti, ti nejstarší přicházeli na půl hodinku, ostatní na hodinu a byli i tací, kteří ve svých modlitbách vytrvali 2,5 hodiny.


Po celou dobu od 11:00 do 19:00 hod., kdy byla vystavena Nejsvětější svátost, mohli věřící přijmout svátost smíření u otce děkana. V 16:00 hodin se dvířka svatostánku na chvilku zavřela, neboť byl čas na přijetí Pána Ježíše ve mši svaté, v Božím slově, při proměňování a ve svatém přijímání. Otec Miroslav měl radost, že i naše farnost se zapojila do celosvětového řetězce modlitby před Nejsvětější svátostí. Vždyť náš papež František řekl: „Neignorujme sílu modlitby mnoha lidí“. Po mši svaté následoval výstav u Nejsvětější svátosti, litanie k Srdci Ježíšovu a zásvětná modlitba s požehnáním. Následovaly písně k eucharistii a také jsme 3x s radostí zazpívali Eucharistickou znělku, kterou si naši farníci moc oblíbili. Adorace pak pokračovala v tichosti až do 19:00 hodiny. 

A protože tento celý den byl pro naši farnost Vidnavu velkým požehnáním a milostí, otec děkan vyhlásil, že jedenkrát do měsíce v pátek od 15:00 do 18:00 hod. budeme prožívat 3 HODINY PRO PÁNA inspirované papežem Františkem a rokem eucharistie. Adorace před mší svatou. Adorace po mši svaté. Svátost smíření před mší svatou. Svátost smíření po mši svaté. Mše svatá v 16.00 hodin. Začínáme v pátek 27.3.2015 a velmi se už těšíme :- ).


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.