* Oprava plotového soklu na faře ve Vidnavě

Vydáno dne 29. 07. 2014

Určitě už mnohý z vás navštívil farní budovu ve Vidnavě. Všimnul si pořádku, pokosených zahrad, natřeného plotu, drobných oprav … Otec děkan Miroslav, i přes svou nemoc, koordinuje všechny opravy a stále se snaží něco zlepšovat, pořádek prostě musí být. Pastorační asistenti  pod jeho vedením provádějí práce na zahradách, kolem budovy, vnitřní údržbu fary, práci v kostelích a samozřejmě pastorační práci s dětmi a návštěvami… Nechybí vedení přehledné kanceláře.


Jsou zde ale opravy, se kterými si poradí jen řemeslník z oboru. Tentokrát jsme potřebovali zedníka na opravu plotového soklu při vchodu na faru. Tento sokl se postupem času rozpadal a tím uvolňoval trubky plotu. 

Se zednickou prací nám vypomohl vidnavský zedník pan Jiří Patkáň, kterému byl k ruce pastorační asistent Martin. Zaspárovalo se kamenné schodiště, sbíječkou se rozbil starý sokl a připravily se základy pro nový. Práce s betonem už probíhala rychle a po drobných úpravách vypadá přístup na faru díky novému soklu daleko lépe než předtím.  Poděkování patří našemu varhaníkovi panu Kubáňovi, který zajistil zedníka i potřebný materiál. 

Před hlavními dveřmi na faru stojí na každé straně dvě lavičky, které postupem času vypadaly také nevalně. Martin je vybrousil, natřel bezbarvým lakem a namontoval zpět. Dnes, zvláště při slunných dnech, jsou tyto lavičky návštěvami hodně využívané a to nejen k povídání, ale i k modlitbě.


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: M. a M. Grabarczykovi