* Poutní mše svatá ke sv. Hedvice na charitě ve Vidnavě

Vydáno dne 22. 10. 2006

Charita.jpgSlova sv. Hedviky: "Upokoj se! Či se chceš protiviti vůli Boží? To by nic neprospělo. Vždyť Stvořitel může naložiti s tvorem, jak se mu líbí; a jakkoli s námi naloží, máme mu za to děkovati."Poutní mši svatou jsme prožili spolu s babičkami v charitním domově ve Vidnavě v sobotu 21.10.2006. Před mší svatou jsme se modlili radostný růženec a v 10:00 hodin začala mše svatá, kterou celebroval otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec.
V kázání otec děkan mluvil o sv. Hedvice, která je patronkou našeho Slezska, byla vévodkyní, Bůh ji velmi miloval a ona s láskou plnila jeho Boží vůli. Obětovala se pro dobro ostatních. Jak je potřebné, abychom  měli svého patrona, který nás bude na naší cestě chránit a vést. Zvláště je důležité modlit se za naše rodiny, děti, vnoučata, aby žily plodný život, který nese ovoce. Proto nezapomínejme na každodenní modlitbu, dávejme Bohu svůj čas, buďme s Ním a všechny naše starosti, ale i radosti Jemu předávejme jako sv. Hedvika. A pak, ať se děje v našem životě  cokoli, přijímejme Boží vůli a děkujme, protože vše má svůj smysl.
Po mši svaté následoval výstav Nejsvětější Svátosti, modlili jsme se litanie k Srdci Ježíšovu a zasvětili Jemu svá srdce.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text : Marie G., foto Lenka M.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS