* Děkanská konference na faře ve Vidnavě - říjen 2006

Vydáno dne 07. 10. 2006

dek_konference.jpgVe čtvrtek 5. října 2006 se konala děkanská konference na faře ve Vidnavě, která začala v kostele sv. Františka v 9:30 hodin výstavem Nejsvětější Svátosti, který vedl otec děkan.Sešli se všichni kněží našeho děkanátu Jeseník: P. Mgr. Miroslav Kadlec, děkan, P. Mgr. Ing. Jiří Urbánek, místoděkan, P. Mgr. Adam Cynarski, P. František Baroš, P. Jindřich Žagan, P. Mgr. Ondrej Kaliciak, P. Piotr Niewiadomski,  P. Mgr. Josef Florek, pastorační asistenti: Martin Grabarczyk, Oto Worm, Mgr. Leszek Rackowiak a pastorační asistentky: Mgr. Alžběta Kruszevská, Joanna Kuczyńska, Ing. Hedvika Šimíčková, Marie Grabarczyková.
Po společné modlitbě jsme se přesunuli na faru, kde začala samotná konference. Otec děkan projednával body ze setkání otců děkanů s otcem biskupem v Ostravě a potom mluvil o dalších tématech např.:
oslavy k 10. výročí založení naší ostravsko-opavské diecéze,  diecézní pouť v Ostravě, pouť tří národů na Mariahilf, diecézní pouť ministrantů;  politická situace, modlitba za politiky, prezentace farností na webu, TV NOE, koncerty, charita, publikace pro varhaníky, adopce na dálku; akce v našem děkanátě Jeseník ( tábor na Mariahilf pod vedením animátorů Jas, děkanátní setkání ministrantů ve Vidnavě, škola partnerství ve Vidnavě, setkávání chlapů v Jeseníku, modlitba Taize…); termíny děkanátních setkání dětí a ministrantů;  akce z centra pro mládež; výuka náboženství probíhá ve farnosti: Vidnava, Mikulovice, Skorošice, Vápenná, Vlčice, Javorník, Jeseník, Česká Ves, Supíkovice, Písečná; vizitace, inventarizace, sbírky na církevní školu a misie, jmenování členů ekonomické rady farnosti, revize plynu a hasičských přístrojů a další…
 Pak se volně povídalo a po dobrém obědě ve 13:00 hodin se všichni rozjeli do svých farností.


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text : Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS