* Lurdy - setkání farníků ve Vidnavě

Vydáno dne 17. 05. 2006

V úterý 16. května 2006 ve 14:00 hodin jsme se sešli spolu s farníky v kostele sv. Kateřiny ve Vidnavě. Přišli jsme za Pannou Marií, prosit ji a děkovat za každý nový den, který prožíváme, za kněze ostravsko-opavské diecéze, kteří se setkali s otcem biskupem na Mariahilf.Prosili jsme ji, aby se přimluvila u Syna za milost víry, dary Ducha svatého a radostné srdce pro nás všechny. Zpívali jsme mariánské písně a modlili se litanie.
     Po společné půlhodinové modlitbě jsme se přesunuli na faru, kde při kávě, čaji a cukroví nám byl promítán film „Lourdes“, který režíroval Lodovico Gasparini. Prostá dívenka Bernardeta Soubirousová se narodila v Lurdech 7. ledna 1844. Pomáhala chudým rodičům, pásla ovce, sbírala dříví. Když jí bylo 14 let, nastal v jejím životě zlom. 11. února 1858 sbírala u říčky Gave v Massabielském háji dřevo a náhle v průrvě skály spatřila bílou paní, držící v ruce růženec. Opakovaně se postavy v bílém ptala kdo je. Potom zaslechla líbezný hlas: „Jsem Neposkvrněné početí“. Bernardeta pak pochopila, že svoji milost ji prokazuje sama Panna Maria. Při dalších setkáních Panna Maria předala dívce několik rad a vzkazů pro kněze a výzvu, aby lidé činili pokání. Duchovní síla Lurd, dobré léčivé vlastnosti posvátné vody a síla lidské vůle působí nová neuvěřitelná uzdravení. Bernardeta pak opustila Lurdy a zbytek života prožila v klášteře. V roce 1933 ji papež Pius XI. prohlásil za svatou.
     Naše setkání skončilo před 18:00 hodinou. Všichni jsme domů odcházeli naplněni pokojem a radostí.
     Panno Maria, prosíme za každý nový den, aby byl z  Ducha svatého počatý, aby všechno, co vykonáme, bylo pravým Božím dílem a Tvou radostí! Sv. Bernardeto, oroduj za nás.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS