* Setkání koledníků z Tříkrálové sbírky ve Vidnavě

Vydáno dne 08. 04. 2006

V sobotu dne 8.4.2006 ve 14:30 hodin proběhlo v charitním domě AVE ve Vidnavě setkání koledníků z Tříkrálové sbírky. Sešli jsme se v jídelně, kde pro nás bylo připraveno pohoštění v podobě výborné rolády, chlebíčků, minerálky, kávy a čaje. Ředitel Robert Neugebauer na úvod poděkoval Martinu a Marii Grabarczykovým za dobrou koordinaci, díky níž vybrala Charita Javorník, jako jediná z Charit ostravsko-opavské diecéze, o 21.297,-Kč více než loni.Rozdělení sbírky konané na území okresu Jeseník:

15% pro Diecézní charitu Ostravsko opavskou ( www.dchoo.charita.cz )

10 % na humanitární pomoc

5 % na Českou katolickou charitu ( www.charita.cz )

5% na režii sbírky

65% na místní charitu Javorník ( www.javornik.charita.cz )

těchto 65% bude rozděleno takto:

25% - 66 781,- Kč - polohovací lůžka pro seniory v domovech pokojného stáří ve Vidnavě a Javorníku

25% - 66 781,- Kč - rehabilitační pomůcky pro klienty a stavební úpravy kvůli bezbariérovosti ve Stacionáři Šimon Jeseník

15% - 40 068,- Kč - na pomůcky pro rehabilitační a volnočasové aktivity seniorů domovů pokojného stáří ve Vidnavě a Javorníku

V každoročním soupeření Jeseník vs. Zlaté Hory vyhrál opět Jeseník, což bylo některým líto. To byly první dvě místa. Na třetím místě se umístil Javorník. Ti, co dosáhli určitého rekordu, dostali od ředitele Roberta N.  orámované čestné uznání.

Toto jsou rekordy sbírky :

Nejvíce na jednu osobu (celkem 3 kasičky) vybral pan Kučák Rudolf - 18 944,50 Kč

Nejvíce v jedné kasičce bylo u paní Martinkové Marie 12 109,00 Kč

Nejvíce kusů kovových mincí v jedné kasičce bylo u slečny Grabarczykové Marie 472 ks

Nejvíce kusů papírových bankovek v jedné kasičce bylo u paní Martinkové Marie 130 ks

Nejvíce kusů jednotlivých platidel jak kovových tak papírových v jedné kasiččce bylo u paní Martinkové Marie 570

Příští setkání koledníků po Tříkrálové sbírce se v příštím roce uskuteční v Jeseníku. Dále nám bylo navrženo, že bychom se mohli takto scházet častěji např. formou výletů, opékání apod. Kdokoli má nějaký pěkný zážitek z koledování, ať jej sepíše a pošle na adresu : javornik@charita.cz. Tento článek bude po sléze přidán na webové stránky Charity Javorník.

Postřehy od koledníků :

p.Martínková (Javorník) – Pokud by šlo rozepsat do konečné tabulky všechny vesnice, kde se kolik korun vybralo.

p.Juris (Písečná) – Děti si vykoledovali více sladkostí než na Velikonoce. Kasičku měli na krku a před sebou košík. Lidé si na toto obdarovávání malých koledníčků začínají zvykat.

M. a M.Grabarczykovi  : Na příště dát lepší pečetě, aby se při nepřízni počasí nerozlepovaly.

p.Hutníková (Vidnava) – Lidé si žádali nápis křídou na dveře K+M+B.

Poté jsme byli provedeni pod vedením paní M.Hutníkové (vedoucí tohoto domova) oběma charitními  budovami. Bylo nám předvedeno polohovací lůžko, kterých chce Charita do Vidnavy a Javorníku pořídit více právě z peněz Tříkrálové sbírky.  Dále jsme navštívili chráněné dílny, kde si děti mohli sami slepit bloček a poté si jej odnést jako suvenýr, šicí dílnu a prodejnu, kde si bylo možno zakoupit výrobky těchto dílen.

Závěrem jen pro zajímavost :

V levé budově je ubytováno 15 seniorů a v pravé 36. Ve vývařovně se denně vaří cca 250 obědů. Takže nejen pro Vidnavsko, ale i pro Žulovsko a Javornicko. Dále se zde peče,  vaří na svatby, různé slavnosti a pro  turistickou ubytovnu, která byla před nedávnem nově otevřena ve Vidnavě. 

fotogalerieCelá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS