Pouť u svatého Františka

Autor: Marie Grabarczyková <gonatorie(at)seznam.cz>, Téma: Vidnava, Zdroj: text: Marie Grabarczyková, foto: Martin Grabarczyk, Vydáno dne: 10. 10. 2021

frantisek1.jpgV sobotu 9. října 2021 jsme ve Vidnavě oslavili svátek sv. Františka z Assisi. Světec, kterého přitahovalo tajemství kříže a touha milovat i trpět jako Ježíš, když za nás umíral na kříži, je pro nás příkladem pokory, vytrvalosti a hluboké lásky. Stačilo v kostele pohlédnout k oltáři na trpícího Krista na kříži a svatého Františka, který ho objímá.
„Svatý František ve všech stvořených věcech viděl a poznával Boha. "Kdy jsem se naposledy s upřímným srdcem nechal unést krásou Božího stvoření?“ zamýšlel se při homilii otec Miroslav. Dotkl se dětského srdce, které se vytrácí, jsme přece příliš chytří a dospělí… Otec Miroslav nás vyzval k pokoře, k zamyšlení, co dělat, abych dostal věčný život a měl pokoj, dobrotu, trpělivost, milosrdenství ve svém životě. Kdo hledá a touží, nalézá… Znovu nás přivedl k modlitbě růženců a k volání Zdrávas Maria milostí plná, vždyť skrze růženec mohu vyprosit pro sebe i své blízké věčný život v Bohu. 


Otec Miroslav nám v závěru mše svaté přečetl pozvání k synodnímu procesu v naší diecézi od otce biskupa Martina Davida.
Poděkoval manželům Kleineidamovým za dlouholetou péči o kostel sv. Františka a manželům Grabarczykovým, kteří po svém přestěhování z Javorníku do Vidnavy si vzali na starost zahradu kolem kostela sv. Františka.
 
Před kostelem jsme si pochutnali na sladkém...