Mobilní aplikaci má breviář, kancionál nebo růženec a nově také televize Noe

Autor: Martin Grabarczyk <Grabarczyk(at)seznam.cz>, Téma: Zpravodajství, Zdroj: biskupství, Vydáno dne: 02. 08. 2017

kancional.jpgOstrava – Bible, breviář, kancionál, růženec, různé modlitby nebo oblíbené křesťanské písně. To vše je možné mít stále u sebe ve svém mobilním telefonu. Aplikace pro smartphony jsou většinou k dispozici zdarma ke stažení na GooglePlay. Nově je mezi nimi aplikace televize Noe. K dispozici je od 13. července a její uživatelé si možnost sledování programu nebo živého vysílání pochvalují.


„Jednoduché, funkční, pěkné!“ okomentoval novinku Martin J. Rýznar, kterému by se líbilo, kdyby aplikace ještě umožnila notifikaci oblíbených pořadů. Pomocí aplikace mají její uživatelé rychlý přístup k programu televize, živému vysílání i archivu. Sesterské Radio Proglas má mobilní aplikaci v běhu již pět let a umožňuje přes internet poslech rádia a zobrazuje aktuální informace o programu.

Oblíbenou mobilní aplikací na GooglePlay je Breviář. Aplikaci využívají desítky tisíc uživatelů. Masivní rozšíření je způsobeno jeho trojjazyčnou verzí. Slovenští programátoři Juraj Vidéky a Richard Královič vytvořili aplikaci pro Android v češtině, slovenštině i maďarštině. „Jazyky si v ní může uživatel přepínat. Nelze tedy přesně říct, kolik uživatelů má nastavenou slovenštinu, kolik maďarštinu nebo češtinu. Za posledních třicet dní byl počet instalací na aktivních zařízeních téměř čtyřicet tisíc,“ uvedl programátor Juraj Vidéky, který již v roce 1999 naprogramoval slovenský a maďarský text breviáře pro internet a později stál také u české verze.

Aplikace na GooglePlay:
 

Bible

Breviář

Kancionál

Růženec

S Bohem na cestách

Radio Proglas

Televize Noe