Hlavní pouť na Maria Hilf letos s emeritním pomocným biskupem Mons. Josefem Hrdličkou

Autor: Martin Grabarczyk <Grabarczyk(at)seznam.cz>, Téma: Zpravodajství, Zdroj: biskupství, Vydáno dne: 27. 07. 2017

mariahilf3.jpgMaria Hilf - Duchovní správa poutního místa Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor (Maria Hilf) zve na hlavní pouť, která se uskuteční v sobotu 12. srpna. Mše svatá začíná v 11.00 hodin a hlavním celebrantem bude emeritní pomocný biskup olomoucké arcidiecéze Mons. Josef Hrdlička.


Program zahájí v 9.00 hodin pobožnost křížové cesty podél jednotlivých zastavení, která začínají za městem Zlaté Hory u rekreačního areálu Bohema. V 10.15 hodin se začnou poutníci a v areálu před kostelem Panny Marie Pomocné modlit růženec. V 11.00 hodin následuje mše svatá. Duchovní program zakončí ve 14.00 hodin svátostné požehnání a uctění relikvií sv. Jana Pavla II.

Na poutní místo vyjíždí zvláštní autobus z Jeseníku od fary v 8.00 hodin, který zastavuje na všech obvyklých zastávkách. V 8.40 hodin mohou přistoupit na železničním nádraží cestující, kteří dorazí vlakem do Zlatých Hor. V 8.45 hodin bude autobus zastavovat na zlatohorském autobusovém nádraží. Po ukončení pouti jede zpět stejnou trasou až do Jeseníku.

Více k poutnímu místu na www.mariahilf.cz