Otec Miroslav o Vánocích opět rozdává radost i dárky všem svým věrným farníkům

Prosinec k nám přichází s poselstvím o narození Spasitele. Je to měsíc plný štědrosti a obdarovávání, kdy skrze dárky otevíráme svá srdce a dělíme se o radost s těmi, které máme rádi. Narozený Pán Ježíš každému z nás v Betlémě dává lásku, víru, trpělivost, dobré srdce, pokoru, shovívavost, naději, sílu… Ctnosti, které vycházejí z člověka pak nesmíme ztrácet, ale předávat je v dobrých skutcích tam, kde jsme doma, v práci, při studiu, při setkávání se s lidmi.

Dobré srdce má i náš kněz otec Miroslav, který každý rok pamatuje na své farníky z Vidnavy, Kobylé, Bernartic. Vždy před Štědrým dnem všechny obdarovává dárky, které na faře požehná. Vykouzlí nám pod stromečkem úsměv na tvářích. Duchovní knížka, která povzbudí, vánoční oplatky chutnají, čaj zahřeje, sladkosti děti mlsají, evangelium i růženec posílí. Dovezl i perníky babičkám a dědečkům do domova důchodců v Kobylé a na charitu ve Vidnavě. Letos se také rozdávaly košíky jako symbol pro sbírání dobrých skutků. Ty se v nebi střádají a velikou radost člověku v Božím království dají.

Je to milé poděkování za společenství, které společně tvoříme, a dar, který nás u srdce zahřeje.

Předávejme radosti a buďme dobrými bytostmi, v Betlémě ctnosti sbírejme a bližním svým je po celý rok dávejme. A neztrácejme je….