* Pouť v kapli na Roklinách u Černé Vody

Vydáno dne 09. 06. 2019

rokliny_novy.jpgV nově opravené kapli Narození Panny Marie na Roklinách jsme v neděli 9.6.2019 v 10:00 hodin prožili s naším duchovním otcem P. Mgr. Miroslavem Kadlecem slavnost Seslání Ducha svatého. „Kdo je napojený na Ducha svatého, kdo zažívá jeho dotek, ten netrestá a nemstí se…“ promluvil do našeho svědomí otec Miroslav. Každý z nás projevy nahněvanosti, nazlobenosti, strachu zná, stačí se podívat na sebe samého, do svých rodin, mezi manželi, děti, do zaměstnání…


Pan farář nás vzal za zavřené dveře k apoštolům a připomenul zavřené dveře u mnohých z nás. „Pokud prožíváme zlé emoce, je lepší být v tu chvíli zavřený, abychom svým jazykem neubližovali druhým. Až prožijeme vnitřní uzdravení a přijmeme od Ducha svatého odpuštění, laskavost, dobrotu do svého srdce, pak odemkněme a znovu se setkejme s bližním svým.“ Každý z nás všemu tak moc rozuměl, často rádi posuzujeme jiné, ale zapomínáme sami na sebe, kolikrát dokážeme slovem, skutkem ublížit, jak se v tu chvíli vytrácí pokorné, soucitné srdce. Otec Miroslav připomenul, že z darů Ducha svatého je pak třeba být užitečný a pracovat, dokud máme čas.
 
Na varhany a zpěvem provázela schola z Vidnavy. Po mši svaté si všichni pochutnali na výborném pohoštění, které pro všechny připravili farníci z Černé Vody.


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS