* Narozeninová pouť k Panně Marii v Černé Vodě

Vydáno dne 02. 09. 2018

cvoda.jpgV neděli 2.9.2018 se konala poutní mše svatá ke cti Panny Marie, která v měsíci září slaví narozeniny. Připutovali jsme s kyticí květů vzdát Matce Boží chválu, úctu, poklonu a přinesli jí dary lásky, pokory, odevzdanosti, věrnosti. Slavnostní mši svatou v 10:00 hodin celebroval P. Mgr. Miroslav Kadlec, na varhany a zpěvem provázela schola z Vidnavy.


„Učme děti rozhodovat se, ať mají v dospělosti svůj názor a myslí poctivě“, vyzval otec Miroslav přítomné. „Kolik je na zemi lidí, kteří s každou maličkostí obcházejí příbuzné, přátelé, kněze… Chtějí slyšet názory, rozhodnutí, ale někdy z toho množství rad si ani nevyberou. Člověk, který žije s Bohem, v sobě slyší jeho hlas, který je nám rádcem. Příkladem je svatý Josef, který uviděl anděla, uslyšel anděla a nejdůležitější bylo, že poslechl anděla. Pannu Marii si vzal k sobě. Kdy jsem naposled rozpoznal Boží pohled a neprosadil svou vůli?“ zamýšlel se pan farář.
 
Krásný názorný příklad nám dal otec Miroslav při svatém přijímání, kdy mu ministrant nechtěně nechal zvonky na místě, kudy chodí. Otec Miroslav zakopnul a zvonky zazvonily. Hned nám pak vysvětlil, že když zakopneme, zhřešíme, něco pokazíme, že to přeci v našich srdcích zvoní, upozorňuje, že jsme šlápli vedle. Smutné je, že mnozí lidé zvonění neslyší…
 
A protože sucho trápí naši republiku, společně jsme se modlili litanie za déšť. Prosili jsme, aby nebyl extrém sucha nebo extrém povodní. U výstavu Nejsvětější svátosti jsme pak zasvětili svá srdce Srdci Ježíšovu. Po svátostném požehnání každý ochutnal výborné koláčky a trubičky, které připravili hodní farníci z Černé Vody.


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS