* Fotogalerie: Šest biskupů, dva opati a přes sto kněží děkovali za 70 let biskupa Lobkowicze

Vydáno dne 23. 01. 2018

biskupove11.jpgOstrava – Oslavu životního jubilea biskupa Františka Václava Lobkowicze završila v úterý 16. ledna děkovná mše svatá v kostele Svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu. Ihned na začátku mše svaté bylo zřejmé, že kromě kněží z celé diecéze přijeli otci biskupovi popřát také jeho kolegové ze sousedních diecézí. V liturgickém průvodu bylo možné napočítat hned osm miter. Šest z nich patřilo biskupům a dvě opatům.


„Všechno dobré pochází z ostravsko-opavské diecéze,“ podotkl její první sídelní biskup a poukázal na přítomnost nového arciopata břevnovských benediktinů Petra Prokopa Siostrzonka, který pochází z Českého Těšína. Druhým přítomným opatem byl rodný bratr otce biskupa Zdeněk Filip Lobkowicz, který je představeným premonstrátů telepelské kanonie. Biskupa Lobkowicze potěšila také přítomnost P. Antonína Kocurka, který působí v New Yorku jako kněz pro české krajany ve Spojených státech. Také jeho kněžská služba je spojena s farnostmi v ostravsko-opavské diecézi, přestože pochází z farnosti Hovězí na Vsetínsku.

Na oslavu sedmdesátých narozenin do kostela Svatého Ducha přijel z Žiliny biskup Tomáš Gális, diecézi Bielsko-Żywieckou zastupoval pomocný biskup Piotr Greger a biskup senior Tadeusz Rakoczy. Z Opole do Ostravy dorazil pomocný biskup Rudolf Pierskała. Z Olomouce se slavnosti zúčastnil rektor arcibiskupského kněžského semináře P. Pavel Stuška. Hlavním celebrantem děkovné bohoslužby byl pomocný biskup Martin David. Kostelní lavice zaplnili především kněží a jáhni, kterých bylo více než stovka. Bohoslužby se zúčastnili také duchovní protestantských církví.
 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: biskupství
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS