Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Zdobení stromků, nová zpovědnice a adventní setkání ve farnosti Javorník

Vydáno dne 20. 12. 2017

zpovednice.jpgV sobotu 16. prosince 2017 se konala po ranní mši svaté brigáda v kostele Nejsvětější Trojice v Javorníku. Zdobily se stromky a vše se připravovalo na vánoční svátky. Brigády se zúčastnilo, oproti minulým létům, opravdu hodně farníků. A když dal každý ruku k dílu, hotovo bylo už po 10. hodině.


Každý přítomný si mohl všimnout nové zpovědní místnosti, kterou pro farnost vyrobil stolař pan Pelc ze Skorošic. Zpovědnice bude sloužit lidem k většímu soukromí a navíc zde bude instalováno vytápění, což se právě teď v zimě bude hodit.

V neděli 17. prosince 2017 byla zpovědnice po ranní mši svaté požehnána a farníci si ji poté mohli prohlédnout.

Odpoledne bylo na plánu adventní setkání farnosti na faře. Farníci nosili cukroví, které se v těchto dnech peče snad v každé rodině. V 14:30 hodin byl začátek setkání. Sešlo se nás něco přes 20 farníků a pozvání přijal také otec Krzysztof Ryźko. Pro přítomné bylo připraveno bohaté občerstvení, ke kterému se podávala káva, čaj a později také punč.

Hlavním programem setkání bylo vystoupení dětí z dětského domova z Černé Vody. Děti recitovaly básně a nechyběla ani pěvecká vsuvka. Po vystoupení děti rozdaly všem přítomným farníkům ručně vyrobené kapry. Potom si děti sedly k farníkům ke stolu a během pohoštění si s přítomnými povídaly. Nejednomu z nás se sevřelo srdce nad tím, jak mohli rodiče opustit takové šikovné děti. Než nás opustily, dostaly od farnosti různé sladkosti, cukroví a prázdnou vánoční pohlednici, kterou většina dotázaných chce poslat členům své rodiny.

Setkání pokračovalo volnou zábavou, kterou vyplnil dárek pro všechny od otce Krzysztofa a to vánoční oplatek. Na závěr jsme si zazpívali adventní píseň z kancionálu „Vesele zpívejme (126)“. 

Paní Antalová přišla s nápadem udělat balíčky z vánočního cukroví a rozdat je v tomto předvánočním čase těm nejchudším lidem v Javorníku. Všichni jsme byli pro. 

Přejeme všem lidem v děkanátu radostné prožití svátků vánočních a požehnaný vstup do nového roku 2018.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS