Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Černá Voda, Velká Kraš

* Panna Maria Fatimská ve Staré Červené Vodě

Vydáno dne 21. 10. 2017

fatima_vidnava.jpgV sobotu 14.10.2017 byla z Černé Vody převezena socha Panny Marie Fatimské do kostela Božího Těla ve Staré Červené Vodě. Zde zaujala místo před obětním stolem ozdobená květinami. Kostel Božího Těla prošel proměnou, nejen nové ubrusy na oltářích, ale i červené koberce zdobí a zkrášlují toto posvátné místo.


Panna Maria od 15.5.2017 putuje po farnostech otce Miroslava, postupně navštívila kostel sv. Kateřiny ve Vidnavě, kostel sv. Petra a Pavla v Bernarticích, kostel sv. Jáchyma v Kobylé, kostel Panny Marie v Černé Vodě a nyní kostel Božího Těla ve Staré Červené Vodě. Věřící tak smějí před Pannou Marií denně rozjímat a přijímat při modlitbách milosti, které jsou nám dány v tomto roce 2017, kdy si připomínáme stoleté výročí od zjevení ve Fatimě. 

K modlitbě růžence nás neustále vybízí otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec, který vysvětluje, že slovy „Zdrávas Maria, milosti plná“ oslovujeme živou Pannu Marii. Slovy „pros za nás hříšné, nyní i v hodinu smrti naší“ tak Panně Marii svěřujeme to, co právě nyní prožíváme, vše, co nás trápí, a Panna Maria zná vždy řešení do každé, třeba i pro člověka neřešitelné situace. 

Otec děkan nám při mši svaté ve Staré Červené Vodě přečetl zjevení ze dne 13. října 1917, při kterém Panna Maria řekla, že je Královna svatého růžence a vybídla k modlitbě růžence. Promluvil o slunečním zázraku, při kterém ustal déšť, roztrhly se mraky a ukázal se sluneční kotouč, který vířivě kroužil jako ohnivé kolo metající všemi směry, kdy lidé padali na kolena do bláta a vzbuzovali lítost nad svými hříchy. 

Po mši svaté následovaly litanie a zasvěcení se Neposkvrněnému Srdci Panny Marie.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS